Prawnicy - buddyści

wykłady, spotkania, odosobnienia, imprezy, wystawy, petycje, poszukuję, odstąpię...
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Prawnicy - buddyści

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

Witam serdecznie,
Nazywam się Jakub Safjański i jestem prawnikiem pracującym w Warszawie. Praktykuję zen od ponad 2 lat. Chciałbym skontaktować się z osobami ,które oprócz podążania buddyjską ścieżką, są w jakiś sposób związane z prawem.
Interesuje mnie wymiana doświadczeń i w dalszej perspektywie możliwość spotkania integracyjnego.
Widzę także dużo ciekawych perspektyw dla grupy prawników jak na przykład pomoc w akcji buddyzm w więzieniu.

www.zen-in-prison.prv.pl/

Jestem w sumie bardzo ciekawy, czy są tu jacyś prawnicy ;)
Gassho,
Jakub
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Prawnicy - buddyści

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Cześć Jakub,

Ja też jestem prawnikiem, jestem z Torunia i praktykuję zen od jakichś 5 lat. Uważam, że masz bardzo ciekawy pomysł. Ja już robię co nie co dla Zen in prison. W sumie do końca tego roku w W-wie jestem co drugi weekend (czasem częściej :), bo robie podyplomówkę na UW, więc pisałbym się na takie spotkanie integracyjne, jeśli uda się je zorganizować.

Ciekawostka: Wielki Mistrz Zen Hyobong był prawnikiem, sędzią w okupowanej przez Japończyków Korei. Jego praktyka rozpoczęła się, gdy po 10 latach pracy Japończycy zaczęli zmuszać go do skazywania na śmierć Koreańczyków walczących o niepodległość. Tu można zapoznać się z jego historią.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawnicy - buddyści

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

Cześć Piotrze,
Cieszę się, że się odezwałeś. Czekam teraz na ew. kolejne zgłoszenia. Dałem znać na forum buddyzm na
www.grono.net
Sam, jako aplikant adwokacki zamierzam rozesłać wkrótce wiadomość do naszej braci aplikanckiej w Warszawie - jest nas ok 800 osób więc widzę szansę, że ktoś się zgłosi.
Z pewnością odezwę się do Ciebie na priv.

Dzięki za link o prawniku - buddyście. Poruszyła mnie w ta historia.

gassho
Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”