Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

wykłady, spotkania, odosobnienia, imprezy, wystawy, petycje, poszukuję, odstąpię...
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: jw »

Maria Przyjemska pisze:
Kochani,

na pewno slyszeliscie o trzesieniu ziemi w Kham - serwisy mowia o Chinach, ale w rzeczywistosci chodzi o Jyekundo (Yushu), czyli najwieksze miasto w Kham, Wschodnim Tybecie. Mocno ucierpialy tez okolice, chociaz przeplyw informacji z tych odleglych miejsc jest utrudniony.

Dzisiejsze wiadomosci BBC podaly ze, 99% budynkow w Jyekundo zostalo zniszczonych , jest juz ponad 600 ofiar smiertelnych - przy czym liczba ta stale rosnie- i kilka tysiecy rannych. Zorganizowanie dla nich pomocy w warunkach takiej wysokosci jest podwojnie trudne.

Jyekundo jest dziś bazą kulturalną dla Kham - mieszkaja tam ludzie, ktorzy sponsoruja osrodki odosobnieniowe, klasztory i cala swoja odradzajaca sie kulture na przekor naplywowi Chinczykow i wbrew rzadowej kontroli i ograniczeniom. Jest tez bazą logistyczną dla pracy wielu waznych nauczycieli buddyjskich we Wschodnim Tybecie. (Jesli pamietacie tybetanski film Thomasa Schmidta: w okolicy Jyeku mieszkal lama, ktory zostawil relikwie oczu, jezyka i serca.)

Jeżeli chciecie pomoc Tybetanczykom i przekazac im pare zlotych, to przesylam Wam link zaufanej fundacji, ktora na pewno nie sprzeniewierzy tych pieniedzy:

https://secure.groundspring.org/dn/index.php?aid=25331

Przekazcie dalej.

Uściski z Bratysławy,
Maria

P.S. Ponizej informacja o katastrofie (z wczoraj) i o fundacji Machik:


Earthquake Devastates Jyekundo (Yushu)

You have likely heard about the devastating earthquake in the Tibetan area of Jyekundo. The quake measured approximately 07.49 (23.49 GMT).

Due to limited capacity on the ground, it is difficult to assess the devastation at the moment. Early reports indicate that hundreds have perished, while a local observer estimates that the number is likely above 3000. An estimated 80% of the buildings have collapsed. The water dam has been damaged and there are fears of the city being flooded.

We at Machik are deeply saddened by the tragic human loss and send our prayers for those who struggle for survival now.

Jyekundo is a Tibetan county approximately 800km southwest of the city of Xining. It is on the border of the Kham and Amdo regions. The vast majority of the local people are Tibetan herders without access to emergency relief resources.

The people of Jyekundo urgently need your immediate help for medicines, clothing, food and clean water, and in the longer term for rebuilding their community.

Machik is networked with Tibetans who have years of experience serving local community needs in the Jyekundo and surrounding areas.

Machik is creating a safe mechanism for delivering funds directly to those who are best able to reach those most in need.

We assure you that all funds donated through "Machik Earthquake Relief" will go directly to assisting the people of Jyekundo and the devastated communities.

Please send your cheque to "Machik Earthquake Relief" to the Machik office address below or donate online at www.machik.org today. (Please make certain to make a note in the donation form that indicates "Machik Earthquake Relief")

Also, please forward this email on to your friends and family by clicking the link below.

Thank you for your response at this urgent time.

Sincerely,
Losang and Tashi Rabgey
Co-founders




Machik
1609 Connecticut Ave NW
Suite 400
Washington, District of Columbia 20009

--
Dr. Mona Schrempf
Central Asian Seminar
Institute for Asian and African Studies
Humboldt University Berlin
Unter den Linden 6
10099 Berlin
Germany
e-mail: mona.schrempf@staff.hu-berlin.de
http://www.taraforchildren.com/
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

:orany:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: booker »

:rozpacz:
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: LordD »

No i niestety takie klimaty będą coraz częstsze na świecie. A tej fundacji to jakoś moja intuicja nie ufa.
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

LordD pisze:A tej fundacji to jakoś moja intuicja nie ufa.
czemu?
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: LordD »

zarofka pisze:
LordD pisze:A tej fundacji to jakoś moja intuicja nie ufa.
czemu?
Nie wiem, to intuicja a nie intelektualna analiza przypadku. Mogę się bardzo mylić oczywiście.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: jw »

LordD pisze: Nie wiem, to intuicja a nie intelektualna analiza przypadku. Mogę się bardzo mylić oczywiście.
Intuicję często lubimy mylić z przesądem.

Maria Przyjemska jest doktorantką na Wydziale Badań Azji Środkowej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie
oraz wykładowcą w International Institute for Tibetan and Asian Studies (Malaga). Jest również nauczycielką Diamentowej Drogi i współautorką filmu dokumentalnego o współczesnych joginach i ośrodkach odosobnieniowych we Wschodnim
Tybecie, który to rejon często odwiedza. Mi ani intuicja, ani przesąd niczego nie podpowiadają. Po prostu mam do niej wystarczające zaufanie, aby uznać, że sprawdziła dobrze fundację, którą sama poleca.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Trzesięnie ziemi w Tybecie - ponad 600 ofiar śmiertelnych

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Na temat pomocy, jakiej można udzielić ofiarom:
http://ratujtybet.org/content/actions/4 ... ialaj_.htm
(na dole są linki do fundacji)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”