Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Rafus pisze:
atomuse pisze:Oczywiscie. Rowniez oryginal z "Basler Zeitung" (oraz ten). Podany przez ciebie artykul polski jest nasycony interpretacjami i propaganda, ktore nie stoja w szwajcarskim wydaniu. W Basler Zeitung jest tylko statystyka. Nie ma tam zadnych wypowiedzi w stylu "Wolą żyć z zasiłków", "nie ciągnie ich specjalnie do pracy", czy ze Chinczycy sa "najbardziej pracowici". Ani o tym, ile sie w Szwajcarii zarabia i ze chlopom brak rak do pracy. Wiec bylabym ostrozna, bo o pochopne szufladkowanie nietrudno. Ale moze ktos z Polski zechce zalapac sie na prace do Szwajcarii? :D
To, że poziom dziennikarstwa w Polsce jest na marnym poziomie to się zgadzam. Nie znam na tyle języka niemieckiego, by się wypowiedzieć na temat tłumaczenia. Natomiast prawdą jest, ze w Szwajcarii brakuje siły roboczej, zwłaszcza tej słabo wykwalifikowanej, podane zarobki to nie jest żaden mit, a uchodźcy nie chcą pracować, pomimo, ze praca dla nich jest.
Nie mam pojecia o poziomie dziennikarswa w Polsce, bo nie mieszkam tam juz od 30 lat. Co do tlumaczenia, to wyglada mi to na sklejke kilku artykulow prasowych o dowolnym zestawieniu i interpratacji. W Szwajcarii nie ma czegos takiego jak "minimalna placa", poniewaz wiekszosc glosujacych wypowiedziala sie w ubieglym roku przeciwko wprowadzeniu ustawowej placy minimalnej. Ale placa nizsza niz 4.000 frankow miesiecznie jest uznawana za nie fair, co da sie zrozumiec, biorac pod uwage koszty utrzymania w Szwajcarii, no i liczbe godzin pracy.

Ale powracajac do uchodzcow i zatrudnieniu ich w rolnictwie. Z tego co mi wiadomo, w Szwajcarii istnieje bardzo niewiele przedsiebiorstw rolniczych, zatrudniajacych uchodzcow/azylantów. Wiekszosc pracownikow pochodzi z Polski i Portugalii. Dopiero w maju tr. wystartowal 3-roczny projekt pilotowy, w ramach ktorego 10 wybranych przedsiebiorstw rolniczych zatrudnia kilkadziesiat azylantow. "Kilkadziesiat" to nic w porownaniu do "tysiecy" uchodzcow. Ale na dalsza mete Szwajcarzy daza do tego, zeby iles tam procent miejsc pracy, ktore zajmuja unijni pracownicy tymczasowi, udostepnic uchodzcom/azylantom. Ci bowiem potrzebuja calorocznej pracy i nie wroca po sezonie do swoich krajow ;-) O pozytku dla kasy panstwowej nie wspominajac. Takie sa fakty.
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

iwanxxx pisze:Dobry artykuł w temacie:
http://caferoyal.pl/uchodzcy-imigrancji ... eka-mitow/
Dla mnie znacznie bardziej wiarygodny jest ten wywiad:
http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/i ... 13212.html

I ten:
https://www.youtube.com/watch?v=RNRurlmXwbs

Szukam i próbuję odnaleźć pokój w islamie, ale gdy odkrywa mi się to co jest za kurtyną poprawności, to tego pokoju nie znajduję. Jeśli muzułmanie są pokojowo nastawieni to wynika to z ich natury, nie z islamu. Podobnie jak dziecko samo z siebie się uśmiecha do obcych i pragnie pokoju. To pierwotna ludzka natura (podstawa) powoduje, że większość muzułmanów chce żyć w pokoju, nie islam.
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

iwanxxx pisze:Dobry artykuł w temacie:
http://caferoyal.pl/uchodzcy-imigrancji ... eka-mitow/
myślę że słowo "rasizm" właśnie straciło swoje znaczenie, bo jest rzucane w twarz każdemu kto ośmiela się nie interpretować faktów w duchu hura-optymistycznej tolerancji, która też już nic nie znaczy, bo w konsekwentnie tolerancyjnej postawie powinno się tolerować odmienność poglądów, a nie wyzywać od "islamofobów" i "rasistów" - te etykiety świadczą o silnych emocjach, jakie kierują osobami wypowiadającymi takie słowa i o wartościowaniu. Według mnie etykietowanie kogoś jako „rasistę” jest obraźliwe – nie chciałoby mi się tracić energii na wchodzenie w polemikę z osobą, która używa takich „argumentów”.
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

A ja polecam bardzo ciekawy wywiad z politologiem pochodzenia syryjskiego, przeprowadzony 3 lata temu, kilka fragmentów wywiadu cytuję niżej:
Multikulturalizm to kulturowy relatywizm. Oznacza tyle: przybywający do Europy imigranci – powiedzmy, że są to osoby z krajów islamskich, osiedlające się w Niemczech czy Francji, a wkrótce także w Polsce – mogą kultywować tu swoje wartości w niezmienionej formie. A ich nowi gospodarze muszą to zaakceptować – czy im się to podoba, czy nie. Takie podejście prowadzi jednak do nadużyć.
(…)
Jestem zwolennikiem różnorodności kulturowej Europy – to znaczy otwartości na ludzi spoza jej kręgu kulturowego bez przyzwolenia na brak szacunku dla wyznawanych tu wartości. Pluralizm kulturowy to „tak” dla migracji, „tak” dla wejścia przedstawicieli wielu kultur do wspólnoty europejskiej, ale zdecydowane „nie” dla zamazywania zbioru europejskich wartości. Należą do niego choćby demokracja, równość płci, rozdział polityki od religii. A więc jeśli ktoś przyjeżdża do Europy i twierdzi, że islam jest jedyną i najlepszą religią, odpowiem mu – nie! Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela mówi o wolności religijnej i to ona jest tu podstawą, a nie Koran. Jeśli ktoś inny przyjeżdża i twierdzi, że jego życie wyznacza szariat, odpowiadam znów – nie! Jeśli chcesz tak myśleć, nikt nie zmusza cię do życia we Francji, w Niemczech czy Danii.
(…)
A czy europejscy politycy rozróżniają między relatywizmem i pluralizmem kulturowym?

Przypuszczam, że nie. A utożsamienie ich ze sobą prowadzi do tragicznych skutków. W Wielkiej Brytanii multikulturalizm doprowadził do istnego anything goes, imigrantom wszystko wolno. Albo proszę przespacerować się po berlińskiej dzielnicy Kreuzberg. W Republice Federalnej ta sama ideologia doprowadziła do powstania tego, co Niemcy nazywają parallel Gesellschaften, społeczeństw równoległych. I to jeszcze nie wszystko. Zaczęto utożsamiać multikulturalizm ze zjawiskiem migracji jako takiej. To dlatego Europejczycy są tak niechętni kolejnym falom migrantów. Myślę, że nie życzy ich sobie nawet 90 proc. mieszkańców Unii.
http://kulturaliberalna.pl/2012/06/19/m ... -miesiaca/


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:
iwanxxx pisze:Dobry artykuł w temacie:
http://caferoyal.pl/uchodzcy-imigrancji ... eka-mitow/
Dla mnie znacznie bardziej wiarygodny jest ten wywiad:
http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/i ... 13212.html

I ten:
https://www.youtube.com/watch?v=RNRurlmXwbs

Szukam i próbuję odnaleźć pokój w islamie, ale gdy odkrywa mi się to co jest za kurtyną poprawności, to tego pokoju nie znajduję. Jeśli muzułmanie są pokojowo nastawieni to wynika to z ich natury, nie z islamu. Podobnie jak dziecko samo z siebie się uśmiecha do obcych i pragnie pokoju. To pierwotna ludzka natura (podstawa) powoduje, że większość muzułmanów chce żyć w pokoju, nie islam.
Imam Choudary został oskarżony o nakłanianie do wspierania państwa islamskiego i czeka na proces.
Jeśli szukasz pokoju w islamie, to radziłabym nie szukać go wśród radykałów. To tak jakby szukać pokoju w chrześcijaństwie u przedstawicieli skrajnej prawicy ...
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze:Imam Choudary został oskarżony o nakłanianie do wspierania państwa islamskiego i czeka na proces.
Jeśli szukasz pokoju w islamie, to radziłabym nie szukać go wśród radykałów. To tak jakby szukać pokoju w chrześcijaństwie u przedstawicieli skrajnej prawicy ...
To wrzuć kilka linków, chętnie przeglądnę.

Ps. Tak swoją drogą, to kto go oskarża - chyba nie muzułmanie?
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:
Flandra pisze:Imam Choudary został oskarżony o nakłanianie do wspierania państwa islamskiego i czeka na proces.
Jeśli szukasz pokoju w islamie, to radziłabym nie szukać go wśród radykałów. To tak jakby szukać pokoju w chrześcijaństwie u przedstawicieli skrajnej prawicy ...
To wrzuć kilka linków, chętnie przeglądnę.
w sumie racja. Wiedza o pokojowym islamie przyda się nam wszystkim :)

trochę poszperałam i oto co znalazłam:
proszę bardzo
szyici:
http://www.al-islam.org.pl/artykuly/rod ... w-z-innymi

na portalu można znaleźć tez info o tym jak traktowane są kobiety w islamie szyickim np.
"Islam nie obwinia tylko Ewy za pierwszy grzech. Qur’an mówi jasno, że i mężczyzna i kobieta zostali skuszeni, oboje zgrzeszyli i obu przebaczono ich nieposłuszeństwo." (http://www.al-islam.org.pl/artykuly/kob ... ty-i-islam)

tutaj trochę o alawitach (którzy wierzą w reinkanację!) [Alawici stanowią około 7-17 procent ludności Syrii i praktycznie sprawują w tym kraju władzę od czasu objęcia rządów przez prezydenta Hafiza al-Assada 12 marca 1971 roku]
http://zakon-sufi.blogspot.com/2015/06/ ... yicki.html

Ważne, żeby podkreślić również to:
"Dla zwolenników radykalnych interpretacji islamu - szczególnie dla salafitów i dżihadystów - szyici są wrogami religijnymi niemal na równi z "krzyżowcami" (chrześcijanami) czy żydami." (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,tit ... &_ticrsn=3)

Tak przy okazji. Jeśli zastanawiacie się skąd się bierze "paranoja" u niektórych osób, które obawiają się radykalnego islamu to znalazłam coś takiego:
http://www.euroislam.pl/index.php/2012/ ... abrogacji/


Jeśli ktoś zna (lub znajdzie) jakieś wiarygodne źródło na temat islamu i jego odmian to proszę o wrzutkę :)
GreenTea pisze:A ja polecam bardzo ciekawy wywiad z politologiem pochodzenia syryjskiego, przeprowadzony 3 lata temu
przeczytałam, rewelacja! :) bardzo dziękuję :)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:
Ps. Tak swoją drogą, to kto go oskarża - chyba nie muzułmanie?
Brytyjczycy
http://www.bbc.com/news/uk-33784926

Anjem Choudary urodził się w Wlk. Brytanii, ma wykształcenie prawnicze. Z tego co zrozumiałam jego proces ma ruszyć w przyszłym roku, na razie został zwolniony za kaucją (15 tys. funtów).
Jako prawnik pewnie wie jak balansować na granicy prawa, kaucja nie wydaje się wysoka, więc ... będzie to pewnie ciekawe jak sobie Brytyjczycy z tym poradzą.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Od środy do niedzieli kupując pakiet cyfrowej prenumeraty Gazety Wyborczej można wspierać PAH w Syrii.


"Cały dochód ze sprzedaży przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc uchodźcom wewnętrznym w Syrii."
Polska Akcja Humanitarna w Syrii:

Od ponad dwóch lat Polska Akcja Humanitarna realizuje projekty kierowane do mieszkańców syryjskich prowincji Idlib i Hama, docierając z pomocą do 640 tysięcy ludzi. Niosąc wsparcie w regionie, PAH zatrudnia do pracy Syryjczyków.

Twoje wsparcie pomoże w realizacji projektów:

* wodno-sanitarnych - dostarczanie wody, odbudowa stacji pompujących, wodociągów oraz toalet w szkołach,
* żywnościowych - dostarczanie żywności oraz współpraca z miejscowymi piekarniami,
* nieżywnościowych - dystrybucja koców, materaców i namiotów oraz medyczne (dystrybucja leków).
http://wybr.cz/prenumerata-pah
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

http://niezalezna.pl/70979-ich-mamy-prz ... egry-wideo

Pomagajmy dzikuskom.
Jak dla mnie policja mogłaby użyć siły. Do kibiców potrafią. A do dziczy FACETÓW którzy zostawili w środku wojny swoje kobiety(niewolnice), dzieci i kozy już nie?

Ciekawie zapowiada się na Octoberfeście w Monachium :zdrowko:
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Polecam wsłuchanie się w rozmowę, książka zapowiada się ciekawie, w skrócie: islam jako taki nie jest problemem, islamizm jest. Jeśli projektujemy islamizm na cały islam, wtedy mamy projekcję na osoby które są uchodźcami i gdyby byli buddystami, zupełnie inaczej byśmy ich nazywali i mieli do nich inny stosunek.

Rozmawia Sam Harris i Maajid Nawaz:

http://www.samharris.org/blog/item/isla ... -tolerance

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Dla mnie wynika z tego prosty wniosek. Jeśli to są prawdziwi uchodźcy, którzy nie mają gdzie już wrócić, to wezmą się do ciężkiej pracy aby przeżyć i utrzymać w nowych warunkach rodzinę. Jeśli to lenie i wygodnisie, to wrócą do siebie o ile nic za darmo nie dostaną. W Polsce trzeba ciężko pracować na marny grosz. Jeśli dostaną za darmo to co inni mają za bardzo ciężką pracę, to będzie to bardzo niesprawiedliwe. Co więcej niczego dobrego to ich nie nauczy. A ci, którzy dadzą imigrantom coś za darmo zrobią im ogromną krzywdę.
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

snusmumriken90 pisze:Pomagajmy dzikuskom.
Jak dla mnie policja mogłaby użyć siły. Do kibiców potrafią. A do dziczy FACETÓW którzy zostawili w środku wojny swoje kobiety(niewolnice), dzieci i kozy już nie?
Proponowalbym skonczyc z propagowaniem tych klamliwych stereotypow. W ten sposob nie tworzysz dobrej Karmy, ani dla siebie, ani dla swojego otoczenia.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiecej-w ... sce/zesq4g

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Nie przemawiają do mnie artykuły pisane na zamówienie "mainstremowych" portali. W tym przypadku niemieckiego (niemiecka firma jest właścicielem) portalu.

Karma, nie karma. Na pewne sprawy zgody nie ma prawa być. Zapraszamy do Europy wykształconych, chcących pracować ludzi. Reszta obibokow, socjalowców, fanatyków religijnych- won.
Mądry ten kto potrafi ich rozpoznać w porę.
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj Snusmumriken90

Dla mnie, nic nie usprawiedliwia podchodzenia do innych /jakimi by nie byli/ z pogardą, a taki klimat niosą Twe wypowiedzi. Twój stosunek do innych nie jest mą sprawą, proszę :) jednak, byś tu na forum, swej pogardy nie wylewał - z góry dziękuję :namaste:

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
NorDzinSelDrun
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 16:37
Płeć: kobieta
Tradycja: Yungdrung Bön

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: NorDzinSelDrun »

snusmumriken90 pisze:Nie przemawiają do mnie artykuły pisane na zamówienie "mainstremowych" portali. W tym przypadku niemieckiego (niemiecka firma jest właścicielem) portalu.
snusmumriken90 pisze:Nie przemawiają do mnie artykuły pisane na zamówienie "mainstremowych" portali. W tym przypadku niemieckiego (niemiecka firma jest właścicielem) portalu.
Trafna uwaga, wszystkie media są sponsorowane, a ich treść odpowiednio dostosowana do celów właściciela. W tym zakresie kapitalizm niewiele różni się od komunistycznej cenzury, jednakże informacje są wdrążane za pomocą dezinformacji i wyśmiewania faktów, zamiast bezpośredniego ukrywania ich.

Uchodźcy to trudna sprawa, jednak nie można zapominać o paru kwestiach. To nie Merkel czy Europarlament rządzi, ale korporacje najczęściej mające siedziby w USA (choć tak naprawdę w przypadku świata korporacji miejsce siedziby głównej jest bez znaczenia, one są ponadpaństwowymi bytami, ogólnoświatowymi). To korporacje zarządziły i sterują przemieszczaniem się ludności. Dezinformacja medialna, która zarazem pokazuje nam uchodźców jako biedne kobiety z dziećmi, a także dezinformacja medialna pokazująca, że uchodźcy to grupy mężczyzn w wieku poborowym dzierżących najnowsze smartfony - te wszystkie wizje są tak samo nieprawdziwe i służą tylko podziałom oraz budowaniu niepewności. Do prawdziwego obrazu prawdopodobnie się nie przedrzemy - ale po cóż, skoro to tylko kolejny przejaw Kalijugi?

Poza tym, uchodźcy są naprawdę niesamowicie cennym towarem dla korporacji. Wystarczy zajrzeć - może ktoś z Was lub Waszych bliskich pracował w polskich, niemieckich czy czeskich fabrykach z taśmociągami etc. - tam widać to jak na dłoni. Wszyscy emigranci sprzed czasów Unii Europejskiej pracowali dla Niemców za psie pieniądze - które w naszych biednych krajach były nieomal fortuną. Obecnie UE kontroluje minimalne płace, ale płynnie mówiący po niemiecku czy angielsku pełnoprawni emigranci nie zajmują się zarabianiem minimalnych pieniędzy, ale raczej sięgają po stanowiska nadzorcze i menedżerskie. Uchodźcy wypełnią tę lukę oddolną - wreszcie ktoś będzie produkował dla nas papier toaletowy, domestos oraz tace sprzedawane w hipermarketach z wyborem najlepszych francuskich i włoskich serów w plasterkach. Ktoś to musi robić. Nieznający płynnie europejskich języków uchodźcy będą to robili i będą zadowoleni z tego. Już są. Wystarczyło dzisiaj czy kilka lat temu zajrzeć, jak sytuacja wygląda na Zachodzie i tak właśnie jest. Oczywiście zdarzają się również niepiśmienni, że tak to ujmę, Polacy, którzy wykonują takie robótki, ale jednak w większej mierze są to nowoprzybyli z Afryki, krajów arabskich Azji Mniejszej oraz okolic Bangladeszu. Dla tych ludzi minimalna płaca za niewymagające zajęcie takie jak całodzienne pakowanie książek do pudeł - to naprawdę dobra stawka i chętnie to wykonują. Na uchodźcach i emigrantach zawsze opierała się gospodarka niemiecka i kolonialnej Wielkiej Brytanii. Nie ma co wierzyć mediom, gdy trąbią, że Anglicy czy Niemcy nie chcą tych uchodźców. Oni nie mają żadnej siły decyzyjnej. Berło dzierży Coca-Cola, Xerox i G.E. To korporacje zdecydują, co się wydarzy z tymi ludźmi. Z pewnością też nie powinniśmy się martwić liczebnością uchodźców, ponieważ medyczne kontrolowanie i ograniczanie płodności w Europie stoi na bardzo wysokim poziomie, do tego stopnia, że wiele osób nie potrafi połączyć faktów i zauważyć tego. Na zachodzie statystycznie co czwarta kobieta nie może zajść w ciążę i jest to "normalne, ale nieuleczalne". Mamy swego rodzaju szczęście, że w Polsce to jeszcze nie stoi na tak wysokim poziomie, jednak zależnie od dalszych wydarzeń może to być norma również u nas.

Uchodźcom trzeba naprawdę współczuć, bo uciekają z jednego piekła do innego piekła. Może nawet z gorącego do zimnego. Na szczęście nasze piekło jest o wiele spokojniejsze i bardziej ludzkie. Maska europejskiej kultury dobrze to przecież ukrywa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
amogh
Posty: 3535
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: hołd nie-nazwanemu
Lokalizacja: piwnica Auerbacha

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: amogh »

"... you have to think about long-term solutions, how to bring genuine peace and genuine development, mainly through education, for these Muslim countries."

http://www.rt.com/news/315467-dalai-lama-oxford-speech/

Obrazek


Myślę, że edukacja powinna zacząć się od podstawowych zasad kultury, zachowania i higieny, które są takie, że jak się wchodzi to się puka... A oni wchodzą bez pukania. Myślę, że to jest podstawowa przyczyna niepokoju, który ta sytuacja budzi.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

amogh pisze:Myślę, że edukacja powinna zacząć się od podstawowych zasad kultury, zachowania i higieny, które są takie, że jak się wchodzi to się puka... A oni wchodzą bez pukania. Myślę, że to jest podstawowa przyczyna niepokoju, który ta sytuacja budzi.
A jak się puka do drzwi, które stoją otwarte na oścież? ;)
NorDzinSelDrun pisze:Uchodźcy to trudna sprawa, jednak nie można zapominać o paru kwestiach. To nie Merkel czy Europarlament rządzi, ale korporacje najczęściej mające siedziby w USA (choć tak naprawdę w przypadku świata korporacji miejsce siedziby głównej jest bez znaczenia, one są ponadpaństwowymi bytami, ogólnoświatowymi). (...)
Moze pytanie jest głupie, ale jaki jest sens, żeby o tym pamiętać ?

NorDzinSelDrun pisze:(...) Wszyscy emigranci sprzed czasów Unii Europejskiej pracowali dla Niemców za psie pieniądze - które w naszych biednych krajach były nieomal fortuną.
Nie wiem, jak daleko wstecz sięga twoja wypowiedź, ale emigranci, których ja znam i którzy pracowali przy fabrycznych taśmociągach, otrzymywali tę samą (taryfową) płacę co Niemcy wykonujący tę samą pracę. W ramach automatyzacji zmieniło się wiele profili zawodowych i za swiecą szukać po fabrykach emigrantow nie z fachu i bez znajomości języka*. Przecież o wiele taniej wychodzi produkować za granicą.


* ale przy taśmociągach, gdzie segreguje się odpady, można napotkać wielu (afrykanskich) uchodźców, sortujacych kapitalistyczne śmieci do powtórnej przeróbki.
Swego czasu było głośno, że Europa robi z Afryki cmentarzysko z odpadów elektronicznych, ale tego mało kto chce widzieć... To tak na marginesie odnośnie piekła.
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: ethan »

w sumie racja. Wiedza o pokojowym islamie przyda się nam wszystkim :)
Ok, tylko że
http://kafir.blog.onet.pl
Aby poznac jaki jest islam wystarczy przeczytac koran, bo dla muzulmananinow najwyzsza wykladnie stanowi wlasnie koran.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

ethan pisze:
w sumie racja. Wiedza o pokojowym islamie przyda się nam wszystkim :)
Ok, tylko że
http://kafir.blog.onet.pl
Aby poznac jaki jest islam wystarczy przeczytac koran, bo dla muzulmananinow najwyzsza wykladnie stanowi wlasnie koran.
Moim zdaniem, zeby poznac islam, nie wystarczy przeczytac koran. To tak, jakbys powiedzial, ze aby poznac chrzescijanstwo, wystarczy przeczytac nowy testament.

Odnosnie slowa "islam" znalazlam nieco inna interpretacje, niz na podanym przez ciebie (radykalnym) blogu:
Nazwa islam, jej pochodzenie i znaczenie pisze:Nazwa „islam”(...) To nie tylko słowo identyfikujące, lecz także mające znaczenie funkcjonalne. Znaczenie tego słowa wyraża istotę poglądu i celu tej religii. Ma ono dwojakie znaczenie:

a – poddanie się woli Jednego Jedynego Boga, Boga Prawdziwego,
b – pokój (zawiera ten sam rdzeń co zwrot „as-salamu alejkum” oznaczające „pokój wam”)
.

Te dwa znaczenia w rzeczywistości nie są traktowane oddzielnie; są one ze sobą związane. Dlatego najpełniejszym znaczeniem islamu jest „osiągnięcie pokoju poprzez poddanie się woli Jednego Prawdziwego Boga”.
Koran jest ustnym przekazem, ktory zostal pozniej spisany, niz jego tresc Mohametowi objawiona. On sam nie potrafil rzekomo ani pisac ani czytac. A wiadomo, jak to sie ma z trescia przekazywana z ucha do ucha... Do zabawy w gluchy telefon niedaleko ;-)
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

O zdarzeniu w niemieckim miasteczku Hemer (zachodni land Nadrenia Północna-Westfalii) jako pierwszy poinformował serwis pch24.pl
serwis pch24.pl nie wydaje się być szczególnie wiarygodny, to jakoś pseudo-kato-propaganda
"Imigracja. Gwałt na społeczeństwie"
"Europejska homopresja coraz mocniejsza: uznajcie związki jednopłciowe za małżeństwa"
"Absurdy ateizmu tematem spotkania warszawskiego Klubu "Polonia Christiana" z profesorem Pawłem "
to tylko niektóre z tytułów

Snusmumriken, co Ty właściwie czytasz? Podpisujesz się Theravadą a indoktrynujesz nas tutaj pseudokatolicką, ksenofobiczną propagandą?
Jak to się ma do buddyjskiej ścieżki?

pozdrawiam ...
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:
O zdarzeniu w niemieckim miasteczku Hemer (zachodni land Nadrenia Północna-Westfalii) jako pierwszy poinformował serwis pch24.pl
serwis pch24.pl nie wydaje się być szczególnie wiarygodny, to jakoś pseudo-kato-propaganda
W tym przypadku wiadomosc jest wiarygodna, chociaz niekoniecznie prawdziwe musi byc stwierdzenie, ze serwis pch24.pl jako pierwszy o tym poinformowal ;-) Lokalna policja porowadzi dochodzenie.
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: ethan »

niz na podanym przez ciebie (radykalnym) blogu:
Radykalny to jest ten :)
http://zastopujczas.pl/satanizm/islam-p ... ekrofilie/
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

atomuse pisze: W tym przypadku wiadomosc jest wiarygodna, chociaz niekoniecznie prawdziwe musi byc stwierdzenie, ze serwis pch24.pl jako pierwszy o tym poinformowal ;-) Lokalna policja porowadzi dochodzenie.
ok, dzięki za info :)

ale to nadal nie zmienia faktu, że jest to działanie propagandowe opierające się na zasadzie "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie"

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Flandra pisze:Snusmumriken, co Ty właściwie czytasz? Podpisujesz się Theravadą a indoktrynujesz nas tutaj pseudokatolicką, ksenofobiczną propagandą?
Jak to się ma do buddyjskiej ścieżki?
Jak dla mnie, to nie różni się On niczym od Ciebie /w swym podejściu do tego typu kwestii/, On jedzie na islam, a Ty na katolików - to ta sama jazda, tylko etykietka inna :oczami:

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:
Flandra pisze:Snusmumriken, co Ty właściwie czytasz? Podpisujesz się Theravadą a indoktrynujesz nas tutaj pseudokatolicką, ksenofobiczną propagandą?
Jak to się ma do buddyjskiej ścieżki?
Jak dla mnie, to nie różni się On niczym od Ciebie /w swym podejściu do tego typu kwestii/, On jedzie na islam, a Ty na katolików - to ta sama jazda, tylko etykietka inna :oczami:
??
napisałam "pseudokatolicką"
1. nie chciałam atakować katolików
2. wydaje mi się, że media katolickie takiej retoryki nie używają
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:napisałam "pseudokatolicką"
dobrze, zatem ujmę to inaczej /a w związku z Twym odwołaniem się do Theravady/ - Wasza awersja jest jedna, tylko ma różne etykietki :oczami:

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:witaj
Flandra pisze:napisałam "pseudokatolicką"
dobrze, zatem ujmę to inaczej /a w związku z Twym odwołaniem się do Theravady/ - Wasza awersja jest jedna, tylko ma różne etykietki :oczami:

pozdrawiam
:14:
nadal nie rozumiem ...
moja awersja do kogo? lub do czego?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:nadal nie rozumiem ...
to jest dla mnie jasnym.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:witaj
Flandra pisze:nadal nie rozumiem ...
to jest dla mnie jasnym.

pozdrawiam
:14:

obejrzałeś film, który wcześniej polecałam "5 kroków do tyranii"?

zadziwiające jest to, jak wiele osób klika "lubię to" przy materiałach przygotowanych przez młodzież wszechpolską czy ruch narodowy.
Większość z tych osob wyraża tylko swoje emocje, ale wśród "twórców" tych materiałów, może zdarzyć się ktoś, kto stwierdzi, że dostaje "mandat spoleczny" do atakowania, podpalania domów (itp) uchodźców, którzy przyjadą do Polski.
Dlatego zdecydowanie sprzeciwiam się propagandzie przeciwko uchodźcom.

Każdą grupę ludzi mozna przedstawić w bardzo niekorzystnym świetle, bo w każdej grupie ludzi można znaleźć przestępców różnego rodzaju.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:
atomuse pisze: W tym przypadku wiadomosc jest wiarygodna, chociaz niekoniecznie prawdziwe musi byc stwierdzenie, ze serwis pch24.pl jako pierwszy o tym poinformowal ;-) Lokalna policja porowadzi dochodzenie.
ok, dzięki za info :)

ale to nadal nie zmienia faktu, że jest to działanie propagandowe opierające się na zasadzie "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie"
Ktore dzialanie nazywasz propagandowym? Dochodzenie niemieckiej policji? Bo jesli te masz na mysli, to nie jest ono zadna propaganda, tylko zadaniem judykatywy, a ta jest niezalezna od wyznania. I to dobrze, ze tak jest.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

atomuse pisze: Ktore dzialanie nazywasz propagandowym? Dochodzenie niemieckiej policji? Bo jesli te masz na mysli, to nie jest ono zadna propaganda, tylko zadaniem judykatywy, a ta jest niezalezna od wyznania. I to dobrze, ze tak jest.
oczywiście, że nie dochodzenie policji
śmiem jednak twierdzić, że różnego rodzaju bójek, w tym bójek z udziałem kobiet było dużo więcej w różnych miejscach. Ale nagłaśniane jest tylko to wydarzenie (przez media typu niezalezna.pl ch24.pl) .
Tak naprawdę nie wiemy czy to pobicie było jedynym takim przypadkiem w całej Europie, czy może dochodzi do takich sytuacji często (i to bez udziału uchodźców), być może w tym roku było już 100 podobnych przypadków, ale nikt ich nie nagłaśniał?

Poza tym, Uchodźcy będą stanowić problem, ludzie po różnego rodzaju przeżyciach wojennych mogą mieć syndrom stresu pourazowego itp., szyici i sunnici wzajemną "sympatię" przeniosą pewnie również na europejski grunt. Myślmy raczej jak rozwiązać ten problem zamiast nakręcać siebie i tzw. prawe skrzydło przeciwko uchodźcom ...

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:obejrzałeś film, który wcześniej polecałam "5 kroków do tyranii"?
nie, ponieważ nie zaśmiecam sobie umysłu czymś, co się mnie nie tyczy. dla mnie cały ten temat, to jedna wielka bańka mydlana, to bicie piany i nic po za tym. w tym kraju nie ma problemu uchodźców czy emigrantów z krajów arabskich czy afryki i to dzięki nim, bo oni nie chcą tu być.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:śmiem jednak twierdzić, że różnego rodzaju bójek, w tym bójek z udziałem kobiet było dużo więcej w różnych miejscach. Ale nagłaśniane jest tylko to wydarzenie (przez media typu niezalezna.pl ch24.pl) .
Portali katolickich czy tez pseudokatolickich nie znam, ale sadze, ze maja one okreslony zasieg tematyczny, wiec i wybor wiadomosci (i reakcji na nie) jest tam z gory okreslony.

W Niemczech jest o wiele wiecej takich starc. Nie wszystkie na tle religijnym, ale z udzialem uchodzcow. To wydarzenie mialo np. miejsce niecaly rok temu.
Jest rowniez wiele przypadkow przemocy w rodzinie, nie tylko muzulmanskiej.
Flandra pisze:Tak naprawdę nie wiemy czy to pobicie było jedynym takim przypadkiem w całej Europie, czy może dochodzi do takich sytuacji często (i to bez udziału uchodźców), być może w tym roku było już 100 podobnych przypadków, ale nikt ich nie nagłaśniał?
No raczej to wiadomo, ze to nie jest jedyny "przypadek" w Europie.
Flandra pisze:Poza tym, Uchodźcy będą stanowić problem, ludzie po różnego rodzaju przeżyciach wojennych mogą mieć syndrom stresu pourazowego itp., szyici i sunnici wzajemną "sympatię" przeniosą pewnie również na europejski grunt. Myślmy raczej jak rozwiązać ten problem zamiast nakręcać siebie i tzw. prawe skrzydło przeciwko uchodźcom ...
Syndrom stresu pourazowego nie jest nowoscia dla zachodniej psychologii, wiec rozwiazanie istnieje. Co do rozwiniecia sie wzajemnej "sympatii" miedzy szyitami i sunnitami na europejskim gruncie, to powiedzialabym: napijmy sie herbaty, zamiast sie nakrecac.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:witam
Flandra pisze:obejrzałeś film, który wcześniej polecałam "5 kroków do tyranii"?
nie, ponieważ nie zaśmiecam sobie umysłu czymś, co się mnie nie tyczy. dla mnie cały ten temat, to jedna wielka bańka mydlana, to bicie piany i nic po za tym. w tym kraju nie ma problemu uchodźców czy emigrantów z krajów arabskich czy afryki i to dzięki nim, bo oni nie chcą tu być.

pozdrawiam
:14:
dla mnie to stanowi problem, o tyle, że jako wolontariusz będę najprawdopodobniej w jakiś sposób pomagać uchodźcom. W każdym razie taki mam plan.

Już teraz widać agresję np. na fejsbuku, wobec osób, które otwarcie wspierają przyjazd uchodźców. Panie z "Feminoteki" zrobiły sobie zdjęcie z napisem "Feminoteka serdecznie wita uchodźczynie i uchodźców" i posypał się hejt.
To są niektóre komentarze (widziałam gorsze u swojego znajomego, których wolę nie cytować)
- Wysłać je do Afganistanu w skrzynce, niech się życia uczą
- pewnie na jakiś gwałt licza po cichu bo tutaj nikt ich nie chce;p
- po je ba ne ludzie.
- tej no po co się ich czepiasz, jakbyś był laską i nikt Cie nie pukał to też byś chciał mieć u siebie małpy
- Witają w nadziei, że pogłoski "iż gwałcą na potęgę" nie są w żadnym stopniu przesadzone! Daje to im pewną szansę na "pożycie";)
- hahahah głupie Kozy

Tak więc z tej perspektywy sprawa uchodźców stanowi dla mnie problem.

poza tym - pełna zgoda - temat jest rozdmuchany, ludzie reagują tak, jakby cała Syria miała tu przyjechać, a prawdopodobnie przeciętny Polak nie będzie miał żadnej styczności z jakimkolwiek uchodźcą ...

pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:Tak więc z tej perspektywy sprawa uchodźców stanowi dla mnie problem.
no to masz problem - ze swej strony go nie mam.

a myślałaś może o tym, że oto tyle się zajmujemy uchodźcami z afryki i krajów arabskich /których jest tyle u nas, co kot napłakał/ i bijemy pianę na ten temat ile wlezie... natomiast uchodźcy z ukrainy, z terenów objętych wojną i deklarujący swe polskie korzenie, pomocy /przyjęcia w naszym kraju jako uchodźcy/ nijak doprosić się u nas nie mogą? :oczami:

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:dla mnie to stanowi problem, o tyle, że jako wolontariusz będę najprawdopodobniej w jakiś sposób pomagać uchodźcom. W każdym razie taki mam plan.

Już teraz widać agresję np. na fejsbuku, wobec osób, które otwarcie wspierają przyjazd uchodźców.

(...)

Tak więc z tej perspektywy sprawa uchodźców stanowi dla mnie problem.
Nie wiem, czy dobrze zrozumialam: twoim zadaniem jako wolontariusz bedzie pomaganie uchodzcom osobiscie w realu? Jezeli tak, to czemu nakrecasz sie agresywnymi wypowiedziami kursujacymi po internecie? Bo wiesz, agresje w cyberspace niekoniecznie odzwierciedlaja zachowanie ludzi w realnym zyciu.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze: a myślałaś może o tym, że oto tyle się zajmujemy uchodźcami z afryki i krajów arabskich /których jest tyle u nas, co kot napłakał/ i bijemy pianę na ten temat ile wlezie... natomiast uchodźcy z ukrainy, z terenów objętych wojną i deklarujący swe polskie korzenie, pomocy /przyjęcia w naszym kraju jako uchodźcy/ nijak doprosić się u nas nie mogą? :oczami:
mam nadzieję, że dzięki obecnej sytuacji, i m.in. argumentom przeciwników przyjęcia islamskich uchodźców, że powinniśmy przyjąć Polaków zza wschodniej granicy, coś w końcu dla tych ludzi zostanie zrobione

atomuse pisze: Nie wiem, czy dobrze zrozumialam: twoim zadaniem jako wolontariusz bedzie pomaganie uchodzcom osobiscie w realu? Jezeli tak, to czemu nakrecasz sie agresywnymi wypowiedziami kursujacymi po internecie? Bo wiesz, agresje w cyberspace niekoniecznie odzwierciedlaja zachowanie ludzi w realnym zyciu.
tak jak napisałam wcześniej, im więcej poparcia dla akcji grup takich jak Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska itp, tym więcej osób reprezentujących to środowisko będzie czuło się "upoważnionych" do stosowania agresji/przemocy w realu.
Oni często używają argumentów typu "jest nas więcej", "jesteś w mniejszości" itp. Jeszcze niedawno mieli poczucie, że to oni stanowią mniejszość.
Nie boję się, że wszyscy, którzy wyrażają swoje negatywne emocje w internecie będą agresywni. Boję się, że ilość ataków na cudzoziemców będzie większa.
W chwili obecnej nawet politycy włączyli się w kampanię przeciwko uchodźcom. To nie jest już tylko język internetu ...

Być może faktycznie przesadzam z reagowaniem tu na forum, trudno mi to obiektywnie ocenić, natomiast jestem przekonana, że reagować trzeba.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:mam nadzieję, (...)
mam nadzieje /żywię nadzieję, że nie płonną/, iż Twój wolontariat, tak na dzień dobry, ich będzie się właśnie tyczył :)

trzymaj się radośnie Pani, powodzenia :)
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:mam nadzieje /żywię nadzieję, że nie płonną/, iż Twój wolontariat, tak na dzień dobry, ich będzie się właśnie tyczył :)
nie będzie,
bliższe poznanie osób z bliskiego wschodu budzi mój entuzjazm :) Jestem strasznie ciekawa jacy naprawdę są, i spodziewam wiele się dowiedzieć o kulturze Syrii itp
poza tym, jestem zaangażowana w różne przedsięwzięcia (m.in. uczę dzieci z domu dziecka), więc tak mi się wydaje, że jak na jedną osobę starczy tego wolontariatu :D

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Tak jak NorDzinSelDrun pisała sprawa ma bardzo silny kontekst polityczny, m.in. Niemcy potrzebują ich do swoich fabryk. A ponieważ to oni kontrolują mainstream w Polsce, to przekaz jest jaki jest. Jeśli jednak spojrzy się szerzej na tą sprawę, to ci wspaniałomyślni i wielokulturowi Niemcy nie jawią się już tak pięknie, bo przecież ktoś tą "rozpierduchę" w Afryce spowodował i podtrzymuje. Oczywiście nie tylko Niemcy mają w tym interes, nawet może głównie nie oni, ale sytuację wykorzystują, pokazując jednocześnie swoją "tolerancyjną" twarz w opozycji do tych wstrętnych ksenofobicznych Słowian, którzy nota bene w tej "rozpierdusze" afrykańskiej palców nie maczali, ale "gębę" fajnie można im przyprawić.
Z jakiegoś powodu wielokulturowość też jest w interesie środowisk żydowskich, mówi o tym np.Barbara Spectre tutaj link
https://www.youtube.com/watch?v=YKs3bbY7uZk

A więc środowiska te wspierają multikulturowość, jednakże wybiórczo, bowiem w Europie czy w Polsce tak, ale w Izraelu już nie, bo np. ich premier nie chce uchodźców/imigrantów:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=3

Podsumowując: sprawa uchodźców ma wiele warstw, wiele odpowiedzialności i win. My Polacy akurat win i powodów do wstydu mamy tutaj niewiele. Nie spowodowaliśmy wojny w Syrii i innych krajach afrykańskich, przyjmujemy w tej chwili co najmniej 10000 ludzi, mimo iż nie upchniemy ich do fabryk jak Niemcy (bo takich za dużo nie mamy). I jeszcze do tego przyprawia się nam gębę ksenofobów i o zgrozo bardzo często przyprawiają nam nasi rodacy czyli sami sobie. Nie dajmy się zwariować.
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

stepowy jez pisze:A ponieważ to oni kontrolują mainstream w Polsce, to przekaz jest jaki jest.
2014:
"Policja nie potrafi sobie z tym poradzić. Bezradni są także politycy. - Nowa emigracja nie chce się integrować, nie chce pracować. To nie odpowiada rzeczywistości - mówi prof. Ryszard Szulkin z uniwersytetu w Sztokholmie. Profesor zwraca uwagę, że młodzież pochodzenia cudzoziemskiego rekordowo często pojawia się w statystykach kryminalnych."
http://www.tvn24.pl/tu-europa,94,m/muzu ... 72381.html

2015:
"Kwestie integracji imigrantów w zachodnich społeczeństwach bada na uniwersytecie w Sztokholmie prof. Ryszard Szulkin. - Powiedzenie, że generalnie nowa emigracja nie chce się integrować, nie chce pracować nie odpowiada rzeczywistości. Większość cudzoziemców, starych jak i nowych, chce się integrować -wyjaśnił."
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 78242.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”