Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Ciężko jest nam czyli Europejczykom wychowanym w kręgu kulturowym chrześcijańskim zrozumieć muzułmanów. Wychowani jesteśmy tak, że kłamstwo to kłamstwo czyli grzech, a prawda to prawda czyli cnota - bez wyjątków. Podobne ideały znajdujemy w buddyzmie i łatwo to nam przyjąć. W islamie istnieje coś takiego jednak czego nie spodziewamy się. Na przykład koran poucza, że co prawda wyznawcę islamu okłamywać nie wolno, ale niewiernego już tak. Co więcej jest to nawet wskazane i uważane za cnotę jeśli przynosi pożytek islamowi. Jest to doktryna taqiji.
http://www.euroislam.pl/index.php/2010/ ... uzulmanow/

Skąd więc mam mieć pewność, że cały ten eksodus jest tym czym pozornie się jawi. Trudno jest mi uwierzyć muzułmaninowi jeśli wiem o istnieniu taqiji.
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

To co często podnoszą różni komentatorzy przywołując hasło iż islam jest religią pokoju, to fakt, iż oprócz nawoływania do zabijania niewiernych w koranie jest bardzo dużo wersetów mówiących o tolerancji i pokoju. Pytanie więc jest takie jak pogodzić ze sobą sprzeczne wersety koranu i czy faktycznie islam jest religią pokojową - albo inaczej: jak podchodzą do tych kwestii sami muzułmanie, jak to interpretują. Otóż okazuje się, że już dawno poradzili sobie z interpretacją tych sprzeczności i właściwie powszechnie jest uznawana w islamie zasada naskh, która to te sprzeczności usuwa. W skrócie wygląda to tak: ważniejsze są te wersety, które powstały później. Naskh to metoda usuwania. Zła wiadomość dla nas - niewiernych jest taka, że jednymi z ostatnich są wersety o zabijaniu niewiernych, które to usuwają poprzednie o pokoju, albo inaczej - są dla nich bardziej wiążące. Żeby zrozumieć te pozorne sprzeczności (zamach terrorystyczny i retorykę o pokoju) można i warto więcej o tym poczytać choćby tutaj:
http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/Con ... islamu.pdf
Jeśli połączmy tą metodę teraz z taqiji, to widać, że islam może niepokoić niewiernych. Oczywiście nie przeczę, że muzułmanie w znacznej większości to spokojni i pokojowi ludzie. I pewnie takich można spotkać mnóstwo. Jednak patrząc na islam szerzej jako ideę - religię to może niepokoić i nie dziwmy się temu, że niepokoi, bo na czyny ma wpływ idea.

Ps. Przykład tego, że muzułmanin może używać podstępu wobec niewiernego umieściłem jakiś czas temu w wątku o islamie. Śmieszna to scenka dla nas, ale jednocześnie jak pouczająca:
https://www.youtube.com/watch?v=CakBzDCCWmA
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

Hey!

Pomijacie jeden wazny aspekt sprawy. Uchodzcy maja przyjechac nie tylko dlatego ze trzeba im pomoc, oni rowniez pomoga wam
Tak wita sie uchodzcow u nas:
https://www.facebook.com/Channel4News/v ... nref=story
Dlaczego? Bo znamy juz tych ludzi, wiemy ze sa podobni do nas - rowniez chca w zyc w spokoju i nakarmic swoje rodziny.
Gdy przyjechalem tu 14 lat temu, moja corka byla dzieckiem i uczeszczala do szkoly podstawowej. Podczas rejestracji w szkole, nauczycielka, rodowita niemka, glosem pelnym nieskrywanego entuzjazmu oznajmila ze teraz, z Alicja w jej klasie bedzie 12 narodowosci. Wtedy jeszcze nie rozumialem tego entuzjazmu ale teraz juz rozumiem: corka jako dorosla juz osoba, wykazuje znaczne, pozytywne roznice w porownaniu do ludzi wychowanych w kraju. Jest otwarta, latwo sie adaptuje i nie boi sie innosci Miala duze szczescie ze kiedys podjelismy prawidlowa decyzje o przesiedleniu i trafilismy do serdecznych ludzi...

Dyskusja wymyka sie spod kontroli bo niepotrzebnie laczycie tu zbyt wiele roznych spraw. Krytyka Islamu, czy jakiejkolwiek innej religi monoteistycznej to zupelnie inna sprawa niz decyzja o przyjeciu uchodzcow. W kazdej religi dogmatycznej znajdziesz dowolna ilosc hipokryzji, jesli tylko dobrze poszukasz Najwiecej widac zrezsta teraz, gdy wyplynal problem pomocy ludziom w potrzebie.
Tak jak i w chrzescijanstwie, rowniez w Islamie wystepuje wiele interpretacji, prawie tyle ile wyznawcow. Niektorzy z nich popadaja w niewiedze, wierzac ze moga stworzyc raj na ziemi doprowadzajac do budowy nowego (starego?) kalifatu i przestrzegajac scisle zalecen proroka (dokladnie tak samo jak u wielu chrzescijanskich sekt). Wierza ze mozna zawrocic/zatrzymac uplyw czasu. Oczywiscie wiemy ze sie myla, a ich gleboka wiara, nawet jesli wygraliby wojne, doprowadzi do cierpienia. Niestety pomagamy im w ich czarnej robocie sprowadzajac problem do wyznania. Nie rozumiecie ze o to im wlasnie chodzi? Zebysmy wszyscy uwierzyli ze istnieja "oni" i "my"?

Fladra slusznie podniosla wazna nauke o wiecznie zmieniajacej sie Rzeczywistosci. Jak nauczal Budda warunki ktore wytworzycie teraz, uksztaltuja wasza przyszlosc. Powrotu do tego co bylo nigdy nie ma i nie bedzie dlatego wlasnie nigdy nie istniala zadna "Polska", tak samo jak nigdy nie istnial idealny "Kalifat" w ktory wierza salafici. Jesli jednak pozwolicie teraz aby strach panowal wasze umysly, przyszle pokolenia napewno poniosa tego konsekwencje.

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Dla mnie sprawa jest prosta - i zalecenie to nie jest wyłącznie do sfery wewnętrznej, ale też do stosunków międzyludzkich. Jeśli ktoś nie rozumie tej zasady to faktycznie trudno będzie mu pojąć jak można przyjmować uchodźców:
Wszak nienawiścią nigdy się nienawiści nie uśmierzy,
Jedynie poprzez brak nienawiści nastąpi nienawiści uśmierzenie,
oto prawdy pradawnej w tym świecie przejawienie.
Chichotem historii dla mnie będzie, gdy buddyści, którzy wcześniej wyżywali się na Virathu (mnich Birmański, islamofob) będą mu przyznawali teraz rację.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze: o swej mądrości porównań zamachów terrorystycznych do gry w totolotka
to czysta matematyka i trochę wiedzy z psychologii

Polskie lotto pisze na swoich stronach o 49 tegorocznych "lottomilionerach".
Nie sprawdzałam stron niemieckich, francuskich, hiszpańskich, brytyjskich itp, ale tam też się wygrywa.

Media tak nagłaśniają każdy zamach terrorystyczny, tak bardzo oddziałują na emocje, że łatwo stracić poczucie rzeczywistości i realnych zagrożeń.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

Moim zdaniem problem nie leży w zasadzie w samym fakcie, że do Europy napływają imigranci (uchodźcy). Zwłaszcza, że to zjawisko stare jak świat i powszechne. Mam w rodzinie sporo osób, które wyjechały za granicę. Najwięcej do USA, a na drugim miejscu Wiedeń. I ci z Wiednia trochę czasem narzekają na Austriaków, na to, że ci drudzy nie są tak otwarci, nie chcą się przyjaźnić, bo mają swoje własne towarzystwo itd. Potwierdzają to też znajomi studiujący w Wiedniu. To do mzobniowa – miałeś duże szczęście, ze trafiałeś na otwartych ludzi, bo z tym bywa różnie.
Problem moim zdaniem leży w kondycji naszej kultury judeo-chrześcijańskiej - kolebce naszej cywilizacji. Nigdy pozycja Kościoła nie była tak słaba, nie mówię tylko o katolicyzmie, ale ogólnie o chrześcijaństwie. Mniej wiernych, utrata zaufania do instytucji, kontrowersje najróżniejsze, które nie są zamiatane pod dywan, ale właśnie nagłaśniane. Zaczynają dominować inne wartości niż te, które wiążą się z osnową naszej cywilizacji. To, co powszechnie uważa się za oznakę postępu, można równie dobrze zinterpretować jako degenerację cywilizacji – choćby to, jak kwestia seksualności zdominowała publiczny dyskurs. Choćby to jak idea „tolerancji” zamieniła się w „poprawność polityczną”, która w zasadzie utrudnia swobodne wypowiadanie się itd. No i tak to widzę. Kali juga, degeneracja, upadek. Jedyne co pozostaje to praktykować intensywnie.
A problem polega na tym, że gdy kondycja jest tak słaba, to nowej kulturze, tak silnej jak islam, łatwo będzie zdominować nas. Porównanie kondycji tych religii widać dobrze na tym, że jeśli ktoś zrobi karykaturę Papieża, to nic się nie stanie, mogą być kontrowersyjne, nic się nie stanie. A jak się kończy robienie karykatur Mahometa, każdy wie. Może należy przyjmować zmiany z otwartością, bo przecież nietrwałość to podstawowa zasada, więc cywilizacje też przemijają. Dziwnie jednak być w środku tych przemian, zwłaszcza, że tak do końca nikt nie wie, gdzie one prowadzą i jakie będą długofalowe konsekwencje.
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:Media tak nagłaśniają każdy zamach terrorystyczny, tak bardzo oddziałują na emocje, że łatwo stracić poczucie rzeczywistości i realnych zagrożeń.
zagrożeniom należy zapobiegać. tak jak buduje się wały wiedząc, że rzeka może wylać, nie w tym roku, to w innym. znaczy - przytłaczająca większość zamachów i osób, które w nich zginęły, to wyznawcy islamu. sunnici walczą z szyitami, a razem z całą resztą w imię swych racji. dlatego Tobie napisałem, byś powiedziała to uchodźcom - bo te zamachy idą tam w setki rocznie - tam skąd przybywają, to ''chleb powszedni''. a teraz /przy tej masie ludzi, która do nas - w sensie na ''zachód'' - napłynie, bo napłynie/ będziemy mieli ich wojenkę między sobą u nas, plus wojenkę z nami... i będzie uroczo.

pozdrawiam ciepło
:14:

ps
no i pogadamy sobie wtedy też o obrażaniu tzw uczuć religijnych - stawiam suchą bagietkę przeciw czerstwej bułce, że to, jak podchodzą do tego obecnie chrześcijanie, to będzie pikuś w porównaniu do tego, co w związku z tym nas czeka ze strony muzułmanów
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:przytłaczająca większość zamachów i osób, które w nich zginęły, to wyznawcy islamu. sunnici walczą z szyitami, a razem z całą resztą w imię swych racji. dlatego Tobie napisałem, byś powiedziała to uchodźcom - bo te zamachy idą tam w setki rocznie - tam skąd przybywają, to ''chleb powszedni''. a teraz /przy tej masie ludzi, która do nas - w sensie na ''zachód'' - napłynie, bo napłynie/ będziemy mieli ich wojenkę między sobą u nas, plus wojenkę z nami... i będzie uroczo.
nie wiem co będziemy mieli ...

wszyscy boimy się państwa islamskiego i islamskich fundamentalistów
wiadomo jakie są zagrożenia w samej Europie, ale też znane są przyczyny tych zagrożeń. Na Bliski Wschód mamy niewielki wpływ, na to, co się dzieje w Europie - ogromny. I możemy wyciągać wnioski, np. takie, że nie można tworzyć gett, bo ci ludzie nie mają wtedy możliwości asymilacji - lepiej jest rozmieszczać poszczególne rodziny w wielu różnych miejscach, niż w 1 dużym;
potrzebny jest jakiś program, który pozwoli tym ludziom kontynuować swoją karierę zawodową, tak żeby lekarz czy dentysta z Syrii mógł wykonywać swój zawód również w Europie (teraz nie respektujemy ich dyplomów itp i są traktowani jak ludzie bez żadnego wykształcenia)
wyciągane są też wnioski co do imamów, do tej pory nie musieli znać języka kraju w którym mieszkali, ich wpływ też zaburzał asymilację

ja nie jestem fachowcem, ale wierzę w to, że dzięki spokojnej, rzetelnej obserwacji środowisk muzułmańskich można wyciągać wnioski i wprowadzać konkretne, efektywne zmiany w polityce imigracyjnej

jeszcze raz podkreślę, że nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości
być może cała ta lawina emocji i obaw w naszym kraju jest zupełnie bez sensu, bo większość tych uchodźców chce mieszkać w Niemczech i w Szwecji, i nawet jak do nas przyjeżdżają to po miesiącu śladu po nich nie ma ...

Pozytywną niespodzianką jest dla mnie postawa kościoła ( http://jstryczek.blox.pl/2015/09/Uchodzcy.html, http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... dzcow.read )

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Przeglądam różne fora i są relacje ludzi, którzy jako wolontariusze z bliska obserwowali grupy tych ludzi. I mówią wprost, że to nie są w zdecydowanej większości uchodźcy wojenni. Nie potrafię jednak tego zweryfikować. Co do ludzi, którzy potrzebują pomocy jestem jak najbardziej otwarty. Natomiast nie ma we mnie tej otwartości do ludzi, którzy chcieliby zabić moje dzieci i zniszczyć mój kraj.
Wkrótce się okaże jak jest.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:Co do ludzi, którzy potrzebują pomocy jestem jak najbardziej otwarty. Natomiast nie ma we mnie tej otwartości do ludzi, którzy chcieliby zabić moje dzieci i zniszczyć mój kraj.
no i tu jesteśmy zgodni :)
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:prawdopodobieństwo śmierci od ukąszenia kobry, którą trzyma się "obok siebie w łóżku" - spore, pewnie bliskie 100%
prawdopodobieństwo śmierci w ataku terrorystycznym w Europie - mniejsze niż wygrana w lotto

to tak a propos mądrości
Po pierwsze: madrosc to nie prawdopodobienstwo, a po drugie miejmy nadzieje (co nie?), ze zamach terrorystyczny ominie Europejczykow siedzacych (lub spiacych) po turecku.
Flandra pisze:potrzebny jest jakiś program, który pozwoli tym ludziom kontynuować swoją karierę zawodową, tak żeby lekarz czy dentysta z Syrii mógł wykonywać swój zawód również w Europie
I nie zapomnijmy przy tym o (bio)chemikach ;-)
Flandra pisze:(teraz nie respektujemy ich dyplomów itp i są traktowani jak ludzie bez żadnego wykształcenia)
Mysle, ze w pierwszym rzedzie uchodzcy sa traktowani przez rzad jako uchodzcy. I tak jak wszyscy imigranci musza najpierw spelnic wymogi stawiane prze panstwo, do ktorego przybywaja. Poza tym to nie dyplomy musza byc respektowane, a ludzie.* W Niemczech nawet Europejczycy unijni majacy wyksztalcenie zawodowe w sektorze opieki zdrowotnej czy w sektorze pedagogicznym (jak i w inzynierii) nie maja latwo o uznanie swoich dyplomow itp. Jak myslisz, dlaczego?


* Co komu z wysokiego wyksztalcenia, jesli wykorzystuje sie je na krzywde czujacych istot?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:jeszcze raz podkreślę, że nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości
przyszłość ma miejsce już teraz - na ten moment, w mikro skali... makro skala, przed nami - będzie wesoło.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

snusmumriken90 pisze:Podyskutujmy o naszych poglądach na temat przyjęcia przez kraje europejskie imigrantów z bliskiego wschodu.
Pierwszą myślą jaka mi przychodzi jest "dlaczego nie pomogą im ich bogaci sąsiedzi i współwyznawcy?".
Odnosnie tego natrafilam na dzisiejszy artykul:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/arabia-saudyjska-twierdzi-ze-przyjela-2-5-miliona-syryjczykow,576783.html pisze: Od początku konfliktu w Syrii Arabia Saudyjska przyjęła ok. 2,5 mln obywateli tego kraju - podały państwowe media. To pierwsza reakcja na pojawiające się ostatnio głosy, że bogate monarchie znad Zatoki Perskiej są obojętne wobec fali uchodźców z Syrii.

Oficjalna agencja SPA w depeszy nadanej w piątek wieczorem cytuje przedstawiciela ministerstwa spraw zagranicznych, który powiedział, że królestwo nie traktuje przyjętych osób jako uchodźców i aby "zapewnić im godność i bezpieczeństwo", nie umieszcza ich w obozach.

Według tego urzędnika Syryjczycy mogą swobodnie poruszać się po kraju. Kilkaset tysięcy z nich postanowiło na stałe zamieszkać w Arabii Saudyjskiej i otrzymało status rezydenta, dzięki czemu mają dostęp do rynku pracy, szkolnictwa i darmowej opieki lekarskiej.

Saudyjskie władze twierdzą również, że do szkół publicznych przyjęto ponad 100 tys. syryjskich uczniów.(...)
W tym kontekscie jak najbardziej aktualny wydaje sie zatem fakt, dlaczego tak wielu Syryjczykow bierze na siebie trudy dalekiej podrozy do Europy, gdzie o takich optymalnych warunkach jak w Saudi Arabii kazdy azylant moze tutaj tylko pomarzyc?

I na ile sa te wiadomosci wierzytelne?
:czyta2:
W niemieckich mediach pisalo sie bowiem wczoraj, ze Arabia Suadyjska nie przyjmuje zadnych uchodzcow, ale popiera Niemcy finansowo, w celu... uwaga!... budowy 200 meczetow :popcorn:
A dzisiaj korespondent niemiecki informuje, ze w miescie namiotowym dla pielgrzymow do Mekki nie ma ani jednego miejsca dla uchodzcow...

I badz tu babo madra... ;-)
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

kunzang pisze:
Flandra pisze:jeszcze raz podkreślę, że nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości
przyszłość ma miejsce już teraz - na ten moment, w mikro skali... makro skala, przed nami
Przecież to zawsze działo się w skali makro z tą różnicą, że było 'tam' a nie 'tu' i łatwo było o tym zapominać i nie zauważać. Wystarczyło jednak podetkać nam bardziej pod nos by stało się to bardzo naszym problemem. Ja też się boję, zwłaszcza o swoją córkę. I zastanawiam się co mogę w tej sytuacji zrobić. Dać się zwariować, zastraszyć, klikać na każdy link pojawiający się w sieci, wróżyć z fusów? Im bardziej ryba się miota, tym bardziej zaplątuje się w sieć. A w sieci ryb jest dużo. Więc może naiwnie, lecz wolę tę przestrzeń pozostawiać czystą i polegać na tym co widzę na tę chwilę: że córka spokojnie śpi, że noc jest cicha, a ja piję ulubioną herbatę i słucham fajnej muzyczki i piszę posta na forum. Gdzieś mi biega po głowie buddyjski cytat, że jeśli chcesz poznać swoją przyszłość spójrz na to co się dzieje teraz. Bądź co bądź, my buddyści, powinniśmy wiedzieć najlepiej jak to działa.
kunzang pisze:będzie wesoło.
https://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo
Spokojnych snów :)
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Tymczasem w Szwajcarii...
http://wpolityce.pl/swiat/264896-niewygodna-prawda-o-imigrantach-szwajcarzy-skarza-sie-ze-oni-nie-chca-pracowac-wola-zyc-z-zasilkow-stalismy-sie-ich-zakladnikami pisze:"Wśród uchodźców z Erytrei 91 proc. nie pracuje, jeśli chodzi o przybyszy z Iranu 84 proc., a w przypadku Syryjczyków 87 proc. Nawet uchodźców ze Sri Lanki, którzy uchodzą za najlepiej zintegrowanych, nie ciągnie specjalnie do pracy. 75 proc. jest bezrobotnych i żyje z zasiłków. Oraz 89 proc. Turków. Najbardziej pracowici są Chińczycy, ale i tak 69 proc. z nich jest na garnuszku gmin, które nie wiedzą już skąd wziąć pieniądze na wypłatę zasiłków(...)To im się najzwyczajniej nie opłaca" – pisze szwajcarska gazeta. „Basler Zeitung"
Zasiłki są na tyle wysokie, że imigranci nie czują żadnej motywacji, by pracować. Płacą za to gminy i szwajcarscy podatnicy. Nasza polityka azylowa jest całkowicie poroniona (...) Nie możemy ich także zostawić bez środków do życia. W jakiś sposób staliśmy się ich zakładnikami - twierdzi poseł anty-imigranckiej Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP), Peter Keller.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Rafus pisze:Tymczasem w Szwajcarii...
Aha, z jednej strony statystyka, z drugiej jej interpretacja dziennikarska, albo ze zrodla partii anty-imigranckiej ;-) Faktycznie, to sytuacja na Szwajcarskim rynku pracy jest nieco bardziej skomplikowana, biorac pod uwage ustawy o podejmowaniu pracy w Szwajcarii. Wszyscy wymienieni imigranci pochodza z tzw. trzecich krajow i pracodawcy musza najpierw zatrudniac Szwajcarow, osoby z UE i dopiero gdy sa w stanie udowodnic, ze na oferowane stanowisko nikogo takiego nie znalezli, siegaja po pracownikow z krajow trzecich. Chyba, ze imigranci sa wykwalifikowani, wtedy maja latwiej. W Niemczech jest podobnie.
A czy wymienieni Chinczycy sa najbardziej pracowici, czy bardziej wykwalifikowani (czy moze jedynie z Hongkongu), to na podstawie tego artykulu nie wiadomo...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Diamentum pisze:(...) Ja też się boję, zwłaszcza o swoją córkę.
''Nie ma się czego bać nie ma się czego bać
to tylko księżyc idzie srebrne chusty prać,
to tylko cicha trawa, trawa wśród kamieni
i wiesz ludzie ludzie są dziećmi dużemi''

pozdrawiam
:14:

ps
cytat - Józef Czechowicz i Tadeusz Miciński
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

kunzang pisze: to tylko księżyc idzie srebrne chusty prać,
półksiężyc ;)
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: ethan »

stepowy jeż pisze:
kunzang pisze: to tylko księżyc idzie srebrne chusty prać,
półksiężyc ;)
Yep, polksiezyc, pelno tego symbolu w przepowiedniach Nostradamusa, kiedy opisuje najazd muzulmanskiej hordy na chrzescijanska Europe

Ogolnie
https://czasprzebudzenia.wordpress.com/przepowiednie/

Centuria - tekst zrodlowy
http://iluminaci.com/ads/przepowiednie- ... asnowidza/
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

atomuse pisze:Faktycznie, to sytuacja na Szwajcarskim rynku pracy jest nieco bardziej skomplikowana, biorac pod uwage ustawy o podejmowaniu pracy w Szwajcarii. Wszyscy wymienieni imigranci pochodza z tzw. trzecich krajow i pracodawcy musza najpierw zatrudniac Szwajcarow, osoby z UE i dopiero gdy sa w stanie udowodnic, ze na oferowane stanowisko nikogo takiego nie znalezli, siegaja po pracownikow z krajow trzecich. Chyba, ze imigranci sa wykwalifikowani, wtedy maja latwiej. W Niemczech jest podobnie.
:065:
Czytałaś cały artykuł? Niektóre firmy nie znajdują pracowników i wzięłyby niemal każdego, szwajcarscy chłopi desperacko szukają rak do pracy i chętnie zatrudnią uchodźców. Płaca minimalna to ok. 12 tys. zł.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Rafus pisze: :065:
Czytałaś cały artykuł? Niektóre firmy nie znajdują pracowników i wzięłyby niemal każdego, szwajcarscy chłopi desperacko szukają rak do pracy i chętnie zatrudnią uchodźców. Płaca minimalna to ok. 12 tys. zł.
Oczywiscie. Rowniez oryginal z "Basler Zeitung" (oraz ten). Podany przez ciebie artykul polski jest nasycony interpretacjami i propaganda, ktore nie stoja w szwajcarskim wydaniu. W Basler Zeitung jest tylko statystyka. Nie ma tam zadnych wypowiedzi w stylu "Wolą żyć z zasiłków", "nie ciągnie ich specjalnie do pracy", czy ze Chinczycy sa "najbardziej pracowici". Ani o tym, ile sie w Szwajcarii zarabia i ze chlopom brak rak do pracy. Wiec bylabym ostrozna, bo o pochopne szufladkowanie nietrudno. Ale moze ktos z Polski zechce zalapac sie na prace do Szwajcarii? :D
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

kunzang pisze:witam
Cześć
kunzang pisze:''Nie ma się czego bać nie ma się czego bać
to tylko księżyc idzie srebrne chusty prać,
to tylko cicha trawa, trawa wśród kamieni
i wiesz ludzie ludzie są dziećmi dużemi''
Ano właśnie. Dlatego zastanawiania się czy, czemu i kiedy jest nieistotne. Istotne jest co robisz.
Dziękuję za cytat, boję się mniej :) A przekręcając kota ogonem - dzieci są ludźmi małemi ;)
Pozdrawiam.

PS. Czujność - tego zabrakło w opowieści z kobrą i tej drugiej. To tak jak na polu minowym, żeby iść, nie robiąc kuku sobie i innym, trzeba bacznie obserwować każdy krok. Choć zawsze można po prostu być i stać nieruchomo, lecz na co wtedy komu równowaga między mądrością a współczuciem.
ethan pisze:Centuria - tekst zrodlowy
Hej ethan, masz na myśli tekst źródłowy interpretacji do interpretacji, czy też interpretacji do interpretacji do oryginału? A może interpretacji do interpretacji do oryginału interpretacji rzeczywistości? :89: Za trudne dla mnie, idę spać... Dobranoc :)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Warto obejrzeć ten film: 5 kroków do tyranii, choćby dlatego, zeby wiedzieć jak ważne jest niedehumanizowanie ludzi, którzy się czymś od nas różnią.

Tak przy okazji załączam apel do moderatora i/lub admina o usuwanie z forum zdjęć (lub treści), które przedstawiają wyznawców islamu jako bezwzględnych morderców, oprawców itp np. takich jak to zdjęcie "za chwilę twój kraj zostanie kulturowo wzbogacony"

Tak przy okazji, w Internecie jest mnóstwo takich treści. Jak właściwie powinniśmy na to reagować?
W polskim prawie są zapisy dotyczące dyskryminacji. Pytanie tylko co jest "nawoływaniem do nienawiści"? Mnie się wydaje, że obrazek z zakrwawioną siekierą spełnia te kryteria, ale może się mylę?
Zastanawiam się też nad pozostałymi "obrazkami" w tym wątku ...
Kodeks karny
Art. 256.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

A co powiesz na dyskryminowanie odmiennego zdania przez media głównego nurtu. Nie dopuszczanie do prawdziwej dyskusji i etykietowanie ludzi, którzy mają obawy ksenofobią, faszyzmem itp. Wystarczy porównać jak pokazują główne media demonstrację przeciwników (np. poturbowany operator onetu kamery):
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... any/x2r6yb
i jak było naprawdę:
https://www.youtube.com/watch?v=mbSHr87kjgM

Zresztą pod artykułem onetu można znaleźć opinie ludzi, którzy kontakt z muzułmanami mieli. Choćby:
Tak sie sklada, ze stykanie sie z Muzulmanami to czesc mojej pracy, nauki i stazu, wiec juz Ty mi nie pisz o rozmowach z nimi. Po 4 latach mogglabym tu zamieszkac i podjac prace, ale jesli chce wracac do Polski to pomysl, ze chyba jest cos na rzeczy... nie wszystko moge napisac, bo mi juz kilku wpisow nie przepuscili.
Uwierz, ze to w wiekszosci nie sa mili i przyjacielscy ludzie... sa grzeczni, bo na te chwile MUSZA. Rozumiesz to?
Co mi maja dac rozmowy o polityce z kobietami, jesli te kobiety nie maja zadnej mocy decyzyjnej i w dodatku raczej slabo sie orientuja w zagadnieniach polityki, ekonomii; a niektore nawet nie wiedza z jakiego przyjechaly miasta i nie potrafia wskazac na mapie Francji gdzie sa?
Ja rozmawiam z mezczyznami, ktorzy robia to tylko dlatego, ze musza wypelniac dokumenty... widze ich zachowanie, tlumiona agresje, nienawisc do Europejczykow gdy rozmawiaja miedzy soba i uprzejme, falszywe usmiechy gdy rozmawiaja ze mna w osrodku... asystuje tez negocjatorom w zakladach karnych i na policji.... dlugo by pisac.... nie znasz tematu i nie zdajesz sobie sprawy z tego na jaka mine chcesz wsadzic Polakow... a moze masz w tym jakis cel

I przykłady można mnożyć.
Widzę to tak. Jeśli mowa nienawiści jest skierowana do białych europejczyków, nawet jeśli są to realne groźby, to jest tolerowana i usprawiedliwiana. Natomiast w drugą stronę, nawet jeśli to reakcja obronna czy wynikająca z obaw to jest to etykietowanie i grożenie sądem (mimo iż najczęściej skala tej mowy nienawiści jest znacznie mniejsza, bo nie mówimy o mordowaniu niewiernych muzułmanów, mówimy o niewpuszczeniu do Europy imigrantów zarobkowych a nie uchodźców wojennych).
Generalnie: nie ma dyskusji rzeczowej, jest propaganda i wciskanie ludziom kitu. Zauważ, że tu w tym wątku pojawia się również od razu etykieta, że ci, którzy są przeciw to ksenofobi. A może po prostu te obawy są słuszne i kiedyś będzie już za późno nawet na ksenofobię.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

stepowy jeż pisze:Zresztą pod artykułem onetu można znaleźć opinie ludzi, którzy kontakt z muzułmanami mieli. Choćby:
Tak sie sklada, ze stykanie sie z Muzulmanami to czesc mojej pracy, nauki i stazu, wiec juz Ty mi nie pisz o rozmowach z nimi. Po 4 latach mogglabym tu zamieszkac i podjac prace, ale jesli chce wracac do Polski to pomysl, ze chyba jest cos na rzeczy... nie wszystko moge napisac, bo mi juz kilku wpisow nie przepuscili.
Uwierz, ze to w wiekszosci nie sa mili i przyjacielscy ludzie... sa grzeczni, bo na te chwile MUSZA. Rozumiesz to?
Co mi maja dac rozmowy o polityce z kobietami, jesli te kobiety nie maja zadnej mocy decyzyjnej i w dodatku raczej slabo sie orientuja w zagadnieniach polityki, ekonomii; a niektore nawet nie wiedza z jakiego przyjechaly miasta i nie potrafia wskazac na mapie Francji gdzie sa?
Ja rozmawiam z mezczyznami, ktorzy robia to tylko dlatego, ze musza wypelniac dokumenty... widze ich zachowanie, tlumiona agresje, nienawisc do Europejczykow gdy rozmawiaja miedzy soba i uprzejme, falszywe usmiechy gdy rozmawiaja ze mna w osrodku... asystuje tez negocjatorom w zakladach karnych i na policji.... dlugo by pisac.... nie znasz tematu i nie zdajesz sobie sprawy z tego na jaka mine chcesz wsadzic Polakow... a moze masz w tym jakis cel
I nie widzisz paranoi w tym tekście? :D

"nie wszystko moge napisac"
" widze ich zachowanie, tlumiona agresje, nienawisc do Europejczykow gdy rozmawiaja miedzy soba i uprzejme, falszywe usmiechy gdy rozmawiaja ze mna w osrodku"
"a moze masz w tym jakis cel"

Widzi wszystko, co ukryte. I wrzuca tam swoje projekcje. Pomysł, że każdy muzułmanin, kiedy jest miły, to udaje, a skrycie nienawidzi cywilizacji europejskiej i chce ją zniszczyć to jest właśnie esencja tej ksenofobocznej fali paranoi.
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

iwanxxx pisze:"nie wszystko moge napisac"
" widze ich zachowanie, tlumiona agresje, nienawisc do Europejczykow gdy rozmawiaja miedzy soba i uprzejme, falszywe usmiechy gdy rozmawiaja ze mna w osrodku"
"a moze masz w tym jakis cel"

Widzi wszystko, co ukryte. I wrzuca tam swoje projekcje. Pomysł, że każdy muzułmanin, kiedy jest miły, to udaje, a skrycie nienawidzi cywilizacji europejskiej i chce ją zniszczyć to jest właśnie esencja tej ksenofobocznej fali paranoi.
Ale są to realne obawy ludzi i trzeba o tym rozmawiać. Nie etykietować ksenofobią. Większość ludzi ma obawy. Myślisz, że fałszowanie statystyk czy etykietowanie jest rozwiązaniem? Po prostu nie ma innego głosu, nie ma dyskusji rzeczowej (choćby jak: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9908), więc są takie cytaty. Naprawdę mam uwierzyć, że nie ma problemów z asymilacją muzułmanów? Dlaczego ludzie nie boją się azjatów? Też obcy przecież.
Jeszcze raz: nie mówię tu to emigrantach wojennych, czyli o ludziach którzy naprawdę potrzebują pomocy, lecz o tych co wykorzystując to całe zamieszanie chcą żyć na nasz koszt.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
stepowy jeż pisze:(...) Nie etykietować ksenofobią.
wystarczyło tych parę mych wypowiedzi w tym temacie /nie wypowiadam się nigdzie, poza naszym forum, na ten temat/, bym dostał etykietkę islamofoba /pw tutaj i na twarzowej/. ciekawe to, biorąc pod uwagę me podejście do islamu ot choćby w temacie ''Koran''. na ale dobrze, skoro tak, to tak.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Poprawność polityczna sprowadza debatę do absurdu. Jeśli Naczelny Homoseksualista Kraju (jak ktoś zauważył w komentarzu do linkowanego przeze mnie wyżej tekstu) propaguje demonstracje proislamskie to jest to oznaka braku instynktu samozachowawczego. Ludzie ci pogubili się już zakamarkach tolerancji, bowiem tolerują już nawet nietolerancję (przecież oczywiste jest, że islam jest antygejowski - link i to znacznie bardziej niż chrześcijaństwo).
Moja tolerancja nie ma tak szerokich ramion. Nietolerancji względem siebie, swoich bliskich, swojemu krajowi i wartościom które wyznaję nie będę tolerował. Są pewne granice.
Stąd też kunzang pisał wcześniej o mądrości, a nie tylko współczuciu i podpisuję się pod tym obiema rękoma.
Nie sprowadzajmy debaty do absurdu i etykiet lecz dyskutujmy używając argumentów i faktów.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze: Widzę to tak. Jeśli mowa nienawiści jest skierowana do białych europejczyków, nawet jeśli są to realne groźby, to jest tolerowana i usprawiedliwiana. Natomiast w drugą stronę, nawet jeśli to reakcja obronna czy wynikająca z obaw to jest to etykietowanie i grożenie sądem (mimo iż najczęściej skala tej mowy nienawiści jest znacznie mniejsza, bo nie mówimy o mordowaniu niewiernych muzułmanów, mówimy o niewpuszczeniu do Europy imigrantów zarobkowych a nie uchodźców wojennych).
Generalnie: nie ma dyskusji rzeczowej, jest propaganda i wciskanie ludziom kitu. Zauważ, że tu w tym wątku pojawia się również od razu etykieta, że ci, którzy są przeciw to ksenofobi. A może po prostu te obawy są słuszne i kiedyś będzie już za późno nawet na ksenofobię.
1. nikt, w obecnej sytuacji, nie chce wpuszczać do Europy imigrantów ekonomicznych, mówimy tylko o uchodźcach. Sytuacja jest trudna, Europa popełniła ogromny błąd nie pomagając wcześniej syryjskim uchodźcom. W chwili obecnej sytuacja wymknęla się spod kontroli i protestować przeciwko nim jest jak protestować przeciwko pełni księżyca.
2. "biali Europejczycy" często spotykają się z mową nienawiści, wystarczy np, że mają inną orientację seksualną, i nie wiem jak Ty, ale ja wtedy staram się reagować. Wydaje mi się, że jeszcze nie chroni ich prawo tak jak chroni grupy etniczne, wyznaniowe itp (ale może to już się zmieniło) i dlatego ich "fani" nie lądują za kratkami.
3. trudno dyskutować z kimś, kto kieruje się tylko i wyłącznie strachem i jego argumenty są przesycone nienawiścią
4. zgadzam się: mnóstwo propagandy, kitu, mnóstwo emocji. Niebezpiecznie mnóstwo. Jak to widzę to zaczynam się bać co będzie jak już przyjmiemy uchodźców? Bojówki "narodowe" będą podpalać ich domy? Gdybym ja była uchodźcą w jakimś kraju i spotykała się z nienawiścią to pewnie łatwo byłoby mnie zwerbować do udziału w ataku terrorystycznym. To błędne koło. Powinniśmy coś zrobić, żeby je przerwać. Dlatego ja popieram akcję "uchodźcy mile widziani" i zamierzam się zaangażować w pomoc, gdy będą tu na miejscu.

pozdrawiam :)

edit:
moje obawy już zaczynają się potwierdzać: :(
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 78923.html
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Emocje są po obu stronach. Brak racjonalnej dyskusji w temacie powoduje radykalizowanie się postaw. Np. co zamieszcza teraz Die Welt o Polakach i Słowianach:
http://telewizjarepublika.pl/gross-pola ... 23705.html

Jest to żenujące. Nas się obarcza winą - to typowa manipulacja.
W tej chwili to jakaś wojna medialna, ktoś coś chce ugrać imigrantami udając współczucie i wciska nam kity, gra na niskich instynktach. Ktoś przecież zdestabilizował Afrykę, teraz mamy falę niekontrolowanej niczym imigracji i nie wiemy nawet ile osób to faktyczni uchodźcy wojenni a ile to imigranci czy terroryści z ISIS. Niemcy najpierw witają ich kwiatami, nazywając nas ksenofobami, po czym zamykają granicę. Wygląda to na jeden wielki bajzel. Próba ugrania coś na wizerunku przy jednoczesnym dbaniu o własne interesy. Nie wierzę we współczucie polityków zachodnich, bo to ci sami ludzie, którzy wspierali konflikty wojenne w Afryce i tę całą sytuację wywołali.
Przykład jak CNN manipuluje informacjami nt. Iranu i Syrii
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,949 ... ia.agresji
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:bym dostał etykietkę
a mógłbyś, proszę, odnieść się do etykietki "admina forum" i ustosunkować się do mojego apelu?

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

atomuse pisze:Oczywiscie. Rowniez oryginal z "Basler Zeitung" (oraz ten). Podany przez ciebie artykul polski jest nasycony interpretacjami i propaganda, ktore nie stoja w szwajcarskim wydaniu. W Basler Zeitung jest tylko statystyka. Nie ma tam zadnych wypowiedzi w stylu "Wolą żyć z zasiłków", "nie ciągnie ich specjalnie do pracy", czy ze Chinczycy sa "najbardziej pracowici". Ani o tym, ile sie w Szwajcarii zarabia i ze chlopom brak rak do pracy. Wiec bylabym ostrozna, bo o pochopne szufladkowanie nietrudno. Ale moze ktos z Polski zechce zalapac sie na prace do Szwajcarii? :D
To, że poziom dziennikarstwa w Polsce jest na marnym poziomie to się zgadzam. Nie znam na tyle języka niemieckiego, by się wypowiedzieć na temat tłumaczenia. Natomiast prawdą jest, ze w Szwajcarii brakuje siły roboczej, zwłaszcza tej słabo wykwalifikowanej, podane zarobki to nie jest żaden mit, a uchodźcy nie chcą pracować, pomimo, ze praca dla nich jest.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:
kunzang pisze:bym dostał etykietkę
a mógłbyś, proszę, odnieść się do etykietki "admina forum" i ustosunkować się do mojego apelu?
przepraszam ale nie ustosunkuję się do niego. poprosiłem dzisiaj rano Iwanaxxx /admina i moda tego działu/, by zrobił w związku z Twym apelem to, co uzna za stosowne i pewnie zrobi.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:przepraszam ale nie ustosunkuję się do niego. poprosiłem dzisiaj rano Iwanaxxx /admina i moda tego działu/, by zrobił w związku z Twym apelem to, co uzna za stosowne i pewnie zrobi.
dziękuję
satysfakcjonuje mnie to w 100% :)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

flandra pisze:Tak przy okazji załączam apel do moderatora i/lub admina o usuwanie z forum zdjęć (lub treści), które przedstawiają wyznawców islamu jako bezwzględnych morderców, oprawców itp np. takich jak to zdjęcie "za chwilę twój kraj zostanie kulturowo wzbogacony"
Dzięki takim akcjom freenet będzie kwitł w najlepsze.

Ja apeluje o rozwagę i właściwą interpretacje przepisów prawa - moim zdaniem owe zdjęcie nie znieważa, ani nie nawołuje do nienawiści.
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Har-Dao pisze:Podstawowym problemem UE jest jej zakotwiczenie w kulturze judeo-chrześcijańskiej. Gdyby Unia gwarantowała i przestrzegała świeckości państw, sekularny charakter nie pozwalałby na muzułmańskich czy chrześcijańskich talibów wewnątrz UE. Zawsze gdy religia bawi się w politykę i ustawianie ludziom całego życia dochodzi do tragedii - czas się tego nauczyć. Niech religie znajdą swoje miejsce w szeregu i wszystko będzie dobrze.
No, ja mam mniej więcej podobne podejście do sprawy. O tym, co wydarza się na terenie państw UE, a co nie, powinno decydować prawo, nie poglądy religijne. Z tego, co mnie jest wiadome, wartości chrześcijańskie zostały przez większą część Europejczyków zasymilowane w taki sposób, że trudno je dziś uznać wyłącznie za zwyczaje religijne, to są już bardziej zwyczaje kulturowe („tradycja”), nawet w bardzo katolickiej, na tle innych krajów, Polsce. A zatem, wcale nie chodzi głównie o obronę religii, a o obronę kultury europejskiej w szerokim tego słowa znaczeniu. I tę kulturę powinno chronić prawo – nie przed religią cudzą chronić, a przed cudzym prawem, które mogłoby zostać narzucone w związku z wyznawaniem innych niż europejskie wartości. Mam na myśli oczywiście prawo szariatu.

Har-Dao pisze:
Wszak nienawiścią nigdy się nienawiści nie uśmierzy
Nie przyjąć uchodźców można również bez nienawiści, można nawet przeprosić za nieprzyjęcie z określonych przyczyń i życzyć wszystkiego dobrego. Wyrzutów sumienia, poczucia winy i szeregu innych przeszkadzających emocji również można uniknąć. Wystarczy nie tworzyć sytuacji prowokujących do bałaganu, jak ten, który ma miejsce obecnie. No, ale cóż, łatwo powiedzieć "wystarczy", gorzej zrealizować.


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:satysfakcjonuje mnie to w 100% :)
Iwan zaganiany jest... znaczy, jest tak, rozmawiałem z Nim - zdjęcie o którym napisałaś zostało usunięte, a co do reszty wypowiedzi na ten moment w tym temacie, to nie ma więcej przegięć.

pozdrawiam
:14:

ps
GreenTea :padam:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:Iwan zaganiany jest... znaczy, jest tak, rozmawiałem z Nim - zdjęcie o którym napisałaś zostało usunięte, a co do reszty wypowiedzi na ten moment w tym temacie, to nie ma więcej przegięć.
ja to zdjęcie ciągle widzę, ale jak rozumiem to tylko tymczasowe
w każdym razie dziękuję za tak szybką reakcję :)
GreenTea pisze:Wyrzutów sumienia, poczucia winy i szeregu innych przeszkadzających emocji również można uniknąć. Wystarczy nie tworzyć sytuacji prowokujących do bałaganu, jak ten, który ma miejsce obecnie
tej części nie rozumiem ...

wydaje mi się, że mało kto ma w Europie wyrzuty sumienia, poczucie winy itp z powodu wojny w Syrii, a przecież nie jest tajemnicą, że Europejczycy (i Amerykanie) "pomogli" wywołać tę sytuację.
Niezależnie od wyrzutów sumienia ponosimy konsekwencje różnych wydarzeń.
Z tego co wiem dhamma uczy nas raczej, że dobre czyny tworzą dobre konsekwencje, złe - odwrotnie. Odsyłanie uchodźców, pomimo, że Europa to jeden z najbogatszych (jeśli nie najbogatszy) regionów na świecie nie wydaje się w tym kontekście być dobrym pomysłem ... (Zaznaczę na wszelki wypadek, że zgadzam się, że oprócz współczucia potrzebny jest rozsądek)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Flandra pisze:
GreenTea pisze:Wyrzutów sumienia, poczucia winy i szeregu innych przeszkadzających emocji również można uniknąć. Wystarczy nie tworzyć sytuacji prowokujących do bałaganu, jak ten, który ma miejsce obecnie
tej części nie rozumiem ...

wydaje mi się, że mało kto ma w Europie wyrzuty sumienia, poczucie winy itp z powodu wojny w Syrii
Z powodu wojny w Syrii nie, ale z powodu zdjęcia małego 3-letniego chłopca muzułmańskiego, które obiegło świat, już tak, z powodu filmowanych scen na węgierskim dworcu również. Zauważasz emocje, które wywołuje fotka umieszczona w tym wątku, a nie dostrzegasz innych? Ja nie twierdzę, że dobre uczynki czynione pod wpływem silnych przeszkadzających emocji nie mają żadnego sensu, tyle że po jakimś czasie może okazać się, że nie były tym, co trafia w dziesiątkę, w sedno sytuacji. Dlatego optuję za działaniami podejmowanymi z umysłem względnie wolnym od emocjonalnego misz-maszu, co z kolei z trudem jest możliwe, gdy pojawia się bałagan w miejsce organizacji i porządku. Dla buddysty może łatwiejsze, ale też nie zawsze.

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

GreenTea pisze: Dlatego optuję za działaniami podejmowanymi z umysłem względnie wolnym od emocjonalnego misz-maszu, co z kolei z trudem jest możliwe, gdy pojawia się bałagan w miejsce organizacji i porządku.
to oczywiste, że działania, zwłaszcza na poziomie państwowym, powinny być podejmowane na podstawie racjonalnych przesłanek a nie pod wpływem emocji ...

Pomaganie uchodźcom nie jest chyba jednak prowadzone z pobudek emocjonalnych? Osobiście jestem nawet przekonana, że pomaganie innym to jedno z najbardziej sensownych działań w naszym życiu ...

Poza tym, zgadzam się, że fala emocji jest ogromna. Tyle, ze czytając polski internet można odnieść raczej wrażenie, że emocje jakie biorą górę to nie wspólczucie dla tonących dzieci czy ludzi koczujących na ulicach, ale strach przed islamem.

Od kilku lat oglądamy w tv informacje o trudnej sytuacji na Bliskim Wschodzie i do tej pory podchodziliśmy do nich jak do informacji o postępach w grze komputerowej nastoletniego syna. Wydawała się odległa i nierealna a nasze zainteresowanie było udawane. A jednak, jak się okazuje, jest realna i właśnie mamy okazję zmierzyć sie z jej skutkami.
To co zrobimy teraz będzie miało wpływ nie tylko na losy uchodźców, ale na nas samych ...

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,
iwanxxx pisze:Dobry artykuł w temacie:
http://caferoyal.pl/uchodzcy-imigrancji ... eka-mitow/
moim zdaniem taki sobie jest ten artykuł. Na przykład obalając argument terrorystyczny (tzn. fałszywą tezę, że wszyscy terroryści to muzułmanie), maluje taki obraz sytuacji, jakby największym obecnie zagrożeniem terrorystycznym w Europie byli separatyści i nacjonaliści. Natomiast raport Interpolu (na którego dane autor artykułu się powołuje) na rok 2015 stwierdza, że ilość ataków terrorystycznych przeprowadzanych przez grupy separatystyczne spada z roku na rok i obecnie przeprowadzane są na małą skalę. Natomiast głównym problemem są dżihadyści podróżujący między Europą i strefami konfliktów zbrojnych (Syria i Irak) wzmacniający możliwości i chęci do przeprowadzania ataków motywowanych religijnie. Symptomem tego jest duży wzrost aresztowań ludzi, których aktywność motywowana jest właśnie religią (w 2014 roku była to ponad połowa wszystkich aresztowań powiązanych z terroryzmem).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”