Sensei Diane Musho Hamilton

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Sensei Diane Musho Hamilton
BIG MIND - BIG HEART

Rewelacyjną metodę Roshi'ego Genpo (którą Ken Wilber nazywa rewolucją w nauczaniu zen i w samopoznaniu) przedstawi w Polsce jego najpierwsza uczennica i "spadkobierczyni" tej metody: Sensei Diane Musho Hamilton

W Warszawie
Piątek 18 kwietnia - 18.00 - 21.00 - sesja angielskojęzyczna
Sobota 19 kwietnia - 12.00 - 15.00 - sesja tłumaczona

Centralny BASEN Artystyczny, ul. Konopnickiej 6
(na tyłach Teatru Buffo).

Sesje maja charakter interaktywny, co widać na załączonych obrazkach (tu sesja z Roshi’m Genpo):

http://pl.youtube.com/watch?v=7a7okvWbV ... re=related

Zapisy (obowiązkowo): a l e k s a n d r a . s t e p i e n @ g m a i l . c o m
(ew. info: Aleksandra Stępień: 508 101 186)
Opłata: 100 zł (przy wejściu).

W Krakowie
Niedziela, 20 kwietnia 11.00 - 14.00 - warsztat z tłumaczeniem.
Dom Polonii, Rynek Główny 14.

Zapisy (obowiązkowo): w a r s z t a t y @ m o j a b r o s z k a . p l
(Mariola Wereszka 509 34 50 18, Joanna Janisiewicz 605 44 88 53)
Opłata: 100 zł (przy wejściu).

Serdecznie zapraszamy!

Andrzej B. Krajewski, Piotr Brodacki
Kanzeon
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Brakuje info kiedy.

Pzdr
Piotr
bodi

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: bodi »

czy ktoś był i może się podzielic wrażeniami?
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

chciałem pójść ale słowo wstępu Wilbera skutecznie mnie zniechęciło.
ale jestem ciekawy -
jak w końcu było???
Szalom
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Fajna metoda, sam chętnie bym się poddał takiemu czemuś. Ale nie wierzę, żeby to miało zaoszczędzić lata praktyki, jak twierdzi Genpo.
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

www.genpo.org

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

Jak ktoś się wybierze na warsztat all inclusive, to potem będzie pewnie miał chętkę na weekend albo odosobnionko - najlepiej w hotelu ze spa, oferty z tantrycznym zenem też się dla chętnych znajdą :szok:


Special Weekend Event in Miami
Big Mind Retreat with Genpo Roshi

July 19 & 20, 2008 - Center for Integral Living at The Standard Hotel - Miami Beach, Florida
Begins 9am Saturday - Ends 5pm Sunday
5 full hours of Big Mind each day with Genpo Roshi
Limited to 100 people
$797 per person......But, if you register before June 19th it’s only $597... a savings of $200!.............

We highly recommend staying at The Standard Hotel. They have great rooms, a fantastic spa and restaurant, and you’ll have more time to get to meet people (including Genpo Roshi) and share your experiences of the Big Mind Workshop during the evening social time.)

To make reservations to stay at The Standard Hotel please contact Fernando at fmarmolejos@standardhotel.com
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

coś mi chodzi po głowie cały czas w związku z tym.

aż się boję napisać.
Szalom
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

czasem ktoś orze jak może

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

Dharmą kupczyć nie można więc się wymyśla własne autorskie lekkostrawniejsze metody, by się zapisać w pamięci potomnych. Właśnie we Wrocku się prezentują przy Rynku w tym tygodniu grupy buddyjskie, też bon. Sangha Kanzeon z jednej strony swojej tablicy wyłuszczyła ową metodę Big Mind Big Heart - to raczej trzeba traktować jako nowatorstwo w dziedzinie psychoterapii.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
iriomote pisze:Dharmą kupczyć nie można więc się wymyśla własne autorskie lekkostrawniejsze metody, by się zapisać w pamięci potomnych.
Zaczynasz powoli mnie przerażać :zawstydzony: By było jasnym, nie żebym był zwolennikiem czy przeciwnikiem owej metody w ramach sangi Kanzeon, ale skoro już takie opinie głosisz, to bardzo Ciebie proszę :) przedstaw na jakiej podstawie tak twierdzisz. Rozumiesz... to pomówienie jest po prostu, na ten moment :]

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

??? aha rzecz w moim prywatnym wnioskowaniu;
Motywy dla których ktoś daje cennik na swoje idee oczywiście są znane tylko jemu, ja się w każdym razie cieszę, że Dharmą nie handluje.
Dodatkowo kupczenie odniosłam do ciekawych ogłoszeń dostępnych na www.genpo.org, z czego 1 zostało przekopiowane. Profesjonalne marketingowe podejście i możliwości rabatów.
Zapisanie się w pamięci potomnych jako Roshi od nowego narzędzia - Big Mind Big Heart na specjalnie do tego stworzonej stronie to dla mnie oczywiste.

Lekkostrawność w odniesieniu do braku niestrawnych sanskryckich słów oraz konieczności brania udziału w uciążliwych zorganizowanych odosobnieniach z wstawaniem o 3-4 rano. Plan przykładowy ze stronki:

Typical Daily Schedule

7-8 am Sitting Meditation

8-9 am Breakfast (vegetarian)

9-11 am Exercise & Free time

11 am-1 pm Morning Big Mind Session

1- 2 pm Lunch (vegetarian)

2-3:30 pm Free Time

3:30-5:45 pm Afternoon Big Mind Session with Genpo Roshi

6- 7:30 pm Dinner (vegetarian)

7:30-9:15 pm Evening Big Mind Class or Sitting Meditation (depending on the day)

Dodatkowo misja niesienia nowej nowiny w świat przez łańcuszek ochotników, pasjonatów, darczyńców i mianowanie swoich następców zwielokrotnia efekt. Nowina żyje dzięki organizacji Big Mind odżegnując się od wszelkiej religii i jednocześnie stawiając na duchowość (?).

"Big Mind is a registered 501(c)(3) non-profit organization created for the express purpose of bringing the Big Mind process and practice to the world."

Na samej stronie nie znalazlam czytelnego odniesienia do nowej metody psychoterapeutycznej, wręcz przeciwnie. Widocznie w Stanach trzeba uważać na każde słowo, by nie zostać pozwanym o brak uprawnień...Natomiast na prezentacji we Wrocku jest napisane o związku z terapią Gestalt.
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

tutaj podaję cytat Kena Wilbera, który mnie zaniepokoił - ze wstępu do książki Roshiego Genpo - Big Mind


We have found the process to be around 97% effective, and that is why I feel comfortable promising, or darn close to promising, that by the time you finish reading this book, you will be among the enlightened ones, even if with beginner’s eyes. Of course, this initial—but very strong—insight or kensho can be infinitely deepened if you want, and Genpo gives simple instructions for how to continue meditating to deepen this awakening. But awaken you will, I truly believe.

całość:
http://www.kenwilber.com/blog/show/224

J.
Szalom
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Amerykanie dali światu Big Macka... i Big Minda

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

oooo rannnnyyyyy,
amerykańska rewolucja, umysłowy network na wyciągnięcie ręki....
obejrzalam filmiki na youtube i jak dla mnie jeszcze jedna byla niepokojaca mnie sprawka, na razie w ciągu najbliższego tygodnia nie mam czasu porzadnie sie wglębic i popisac porzadnie z linkami, ale proponuje otworzyc w ogole temat Big Mind Big Heart do dalszej dyskusji w celu wymany komentarzy o filmikach i nowym amerykańskim networku, nie Dharmie....
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Iriomote, nie znalazłam żadnej twojej pozytywnej opinii o jakiejkolwiek szkole buddyjskiej . Chyba ,ze cos przeoczyłam?
nawiasme mówiąc, my buddyści tybetańscy też się nie katujemy wstawaniem o 3 lub 4 rano. Program na ogół zaczyna się koło siódmej a i tak nie wszyscy daj arade na niego wstać. Tylko na odosobnieniach ( ale tych prawdziwych, przynajmniej kilkumiesięcznych lub trzy letnich) na ogół startuje się o czwartej - trzeciej rano.
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

Ja dochodzę do wniosku, że Big Mind to nie jest coś związanego z zen (chyba że w jakimś szerokim sensie). Może jest to świetna metoda towarzysząca i uzupełniająca praktykę, ale związana jednak bardziej z psychoterapią integralną.
Wszelako jej reklama wydaje mi się cokolwiek...osobliwa. Ponadto podanie precyzyjnej informacji co to tak naprawdę jest pomogłoby uniknąć spekulacji.

ja już wychodzę z tego wątku.
:padam:

:cool:
:serce:

J.
Szalom
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Sensei Diane Musho Hamilton

Nieprzeczytany post autor: booker »

Jakub Safjański pisze: Ponadto podanie precyzyjnej informacji co to tak naprawdę jest pomogłoby uniknąć spekulacji.
http://www.kanzeon.nl/bigmind.html

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”