Wizyta gesze Tenzina Jesze

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Wizyta gesze Tenzina Jesze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Gesze Tenzin Jesze, mnich tybetański z tradycji Jungdrung Bon, odwiedzi Polskę.

Udzieli błogosławieństwa i odprawi rytuały pomyślności i uzdrawiające.

Gesze Tenzin Jesze urodził się w 1969 roku w regionie Kham w Tybecie. Został mnichem w wieku 18 lat i studiował pod kierunkiem Thaye Randrol, w jego klasztorze Chundpo w Tybecie.
Gesze La ukończył 49 dniowe odosobnienie w ciemności, będące części praktyk związanych z najwyższą ścieżką duchową dzogczen. Ukończył też 220 dniowe odosobnienie praktyki tumo. W wieku 24 lat udał się do klasztoru Menri, w Dolani w Indiach, gdzie studiował przez okres 4 lat, następnie wyjechał do klasztoru Triten Norbuste, w Nepalu, gdzie otrzymał tytuł Gesze, odpowiednik zachodniego tytułu doktora teologii i filozofii.
Gesze otrzymał też wiele nauk dzogczen od Khenpo Tenpa Yundgrunga Rinpocze i Jongdzina Rinpocze, najstarszego nauczyciela w Tradycji Jungdrung Bon, stając się tym samym, Mistrzem nauk dzogczen.
Pierwsza wizyta na zachodzie odbył w 2005 roku, kiedy to odwiedził USA i Meksyk a w 2007 roku odwiedził także Polskę.

W tym roku pojedzie do Finlandii, USA, Meksyku i Polski.
Na zaproszenie Związku Garuda będzie odprawiał rytuały uzdrawiające weźmie udział w praktykach w ośrodkach lokalnych Garudy, gdzie jako nauczyciel będzie prowadził zajęcia dla praktykujących, zajmie się także projektem dekoracji głównej świątyni tradycji Bon w Polsce, Ciamma Ling w Wildze koło Warszawy.

Wszystkie datki przekazane dla Gesze La za wykonane rytuały i błogosławieństwa zostaną przekazane na jego klasztor Triten Norbuste, w Katmandu, gdzie obecnie kształci się 120 mnichów i mniszek.Ten klasztor jest drugim po Menri, centrum edukacji klasztornej i miejscem, które służy zachowaniu ginącej, starożytnej tradycji i kultury tybetańskiej.
Jungdrung Bon jest najstarszą duchową tradycją Tybetu, wcześniejszą nawet od buddyzmu indyjskiego Buddy Śakjamuniego. Stała się ona podstawą kultury tybetańskiej, nadając jej charakterystyczny wizerunek i formę. Wiele rytuałów, obecnych dzisiaj w buddyzmie tybetańskim pochodzi z Tradycji Jungdrung Bon, (flagi modlitewne czy rytuały związane z wodą i ofiarowaniem dymu). Ta starożytna tradycja, nieprzerwana do dnia dzisiejszego posiada ogromne bogactwo rytuałów, które sięgają niepamiętnych czasów, a są niezwykle skuteczne gdyż bazują na znajomości natury ludzkiej, która pomimo upływu czasu nie zmienia się.

Praktyki i rytuały uzdrawiające

Według tradycji Jungdrung Bon, a specjalnie według nauk Tenzina Wangyala Rinpocze, uzdrawianie jest procesem, który obejmuje wiele obszarów:
Nasz umysł (równowaga psychiczna)
Nasze emocje
Zdrowie fizyczne
Relacje z otoczeniem.

Wpływ warunków zewnętrznych na nasze funkcjonowanie, w tym również istot nie materialnych, które mogą ingerować w nasze życie, jest ogromny i nasze relacje z środowiskiem są odzwierciedleniem takich związków. Dobre relacje z tym co nas otacza stwarzają pomyślne do warunki do realizacji naszych marzeń i wspierają nas w naszych działaniach.

Uzdrawianie jest również procesem odkrycia i odzyskania utraconych, z jakiegoś powodu jakości i potencjału. Brak tych jakości jest zastąpiony tym co staje się przeszkodą w naszym życiu. Uzdrawianie więc ma charakter błogosławieństwa, które stwarza przychylne warunki do odkrycia i przejawienia się jakości, odzyskania równowagi i utraconego potencjału, a wraz z tym nowych możliwości w naszym życiu.

Gesze Tenzin Jesze poprowadzi rytuały mające na celu przywrócenie utraconej równowagi, zarówno w pracy zawodowej jak i w relacjach z innymi.
Mogą nam pomóc w sferze finansowej, jeśli uważamy, że tym obszarze napotykamy na wiele przeszkód, których nie możemy sami pokonać.
Błogosławienie może dotyczyć nas samych ale również naszych domów, miejsc pracy czy przedmiotów.

Rytuały uzdrawiające:

1. Rytuał oczyszczania wodą. Ta praktyka oczyszcza nas z trudnych i bolesnych emocji, chorób, zaciemnień umysłu oraz negatywnych wpływów i przeszkód zewnętrznych.

2. Rytuał pomyślności. Uzdrawianie ma na celu pokonanie wewnętrznych i zewnętrznych przeszkód, które blokują nasze harmonijne funkcjonowanie i wynikający z niego dobrobyt.

3. Rytuał okupu. W sytuacji kiedy ktoś znajduje się pod negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i blokują one jego funkcjonowanie na poziomie psychicznym i mentalnym, tworząc warunki zewnętrzne, na które nie ma już żadnego wpływu, należy wykonać rytuał spłaty karmicznych długów wobec tych, którym jesteśmy winni. Okup to rytualna forma zaspokojenia tych karmicznych wierzycieli.

4. Błogosławienie domów, miejsc pracy, przedmiotów, etc.

Gesze La odwiedzi następujące miasta:

Warszawa: 27-29 październik
Wilga: 30 październik do 1 listopada
Bydgoszcz: 3 – 5 listopada
Wrocław: 7 – 8 listopada
Kraków: 10 – 11 listopada
Warszawa: 14 listopada

Wszystkie pytania proszę kierować do Wojtka Plucińskiego i Szymona Jabłońskiego
Kontakt do organizatorów: Wojtek Pluciński wplucinski@interia.pl, Szymon Jabłoński szymon73@yahoo.com

info : http://a.bongaruda.pl/inne/event/geszetenzin2009/
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”