Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

wykłady nauczycieli dostępne w internecie - audio i wideo

Moderator: iwanxxx

shimsong

Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

Film pokazuje że nauka również przybliża się do Prawdy :)

http://www.youtube.com/watch?v=KVVuMuWG2oM
Awatar użytkownika
Dobek
Posty: 186
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak
Lokalizacja: Poznań

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: Dobek »

o, widzę, że kolejny filmik który można wpisać w nowy popkulturowy twór "kwantowej duchowości" w rodzaju The secret, Zeitgeist czy What the bleep we know. Radzę podchodzić z dystansem :)
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Takie filmy jak ten, albo The Secret, albo What the bleep... są mocno buddyjsko-podobne, ale kierunek tego typu wiedzy jest mocno niebuddyjski, oscylujący wokół ja mam, ja chcę mieć itd.
shimsong

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

LordD pisze:Takie filmy jak ten, albo The Secret, albo What the bleep... są mocno buddyjsko-podobne, ale kierunek tego typu wiedzy jest mocno niebuddyjski, oscylujący wokół ja mam, ja chcę mieć itd.
Większość ludzi a w tym także buddystów, posiada taki właśnie kierunek: ja mam, ja chcę mieć itd.
To dobrze, ze nauka a szczególnie fizyka zaczyna odkrywać, ze wszystko jest jedną substancją.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:To dobrze, ze nauka a szczególnie fizyka zaczyna odkrywać, ze wszystko jest jedną substancją.
Jak odkryją, że ta substancja to umysł przed myśleniem, to dopiero będzie coś :just:
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: LordD »

iwanxxx pisze:
shimsong pisze:To dobrze, ze nauka a szczególnie fizyka zaczyna odkrywać, ze wszystko jest jedną substancją.
Jak odkryją, że ta substancja to umysł przed myśleniem, to dopiero będzie coś :just:
Na razie łączą się z substancją przy pomocy silnych pozytywnych emocji i wiary. Dla pewnych wąskich celów być może jest to skuteczne :P
shimsong

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
shimsong pisze:To dobrze, ze nauka a szczególnie fizyka zaczyna odkrywać, ze wszystko jest jedną substancją.
Jak odkryją, że ta substancja to umysł przed myśleniem, to dopiero będzie coś :just:
Do tego to już jest potrzebna praktyka ale kto wie, może naukowcy znajdą w przyszłości urządzenia czy jakieś nieuzależniające piguły, które pomogą ludziom poznać tę prawdę przed myśleniem a przynajmniej się bardzo do niej przybliżyć.
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: lwo »

Ciekawe :89:
każdy by chciał żeby jego było na wierzchu.
Fizycy mają swoją terminologię: energia, kwanty, globalność, splątanie itd.
Buddyści swoją: współzależność, pustka, oświecenie.
Buddyści zen jeszcze swoją: umysł przed myśleniem, nie działanie, umysł-świat momentu.
Czyja jest prawda?
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Wy dobrze zauważcie, o czym ten facet gada. Podsyłam linka do posta z forum fanów Davida Icke, w który wklejono tłumaczenie wywiadu z Greggiem Bradenem na temat zmian pola magnetycznego. Ten cały wywód przedstawiony w filmie również nawiązuje do konieczności przygotowania się do odwrócenia biegunowości (poprzez modlitwę, rzecz jasna, według piątej instrukcji). Podłączeni do pola magnetycznego (poprzez energię uczuć ulokowaną m.in. w myślach) i ściśle z nim związani, wraz ze zmianą biegunów tego pola, stoimy w obliczu nieuniknionej zmiany świadomości. Szansa na sensowne przetrwanie wahnięcia biegunów może zależeć od tego, na ile praktykowaliśmy pełną łączność z tym polem, na ile byliśmy go świadomi, doświadczaliśmy jego obecności (np. w medytacji). Gregg twierdzi, że moment przejścia Ziemi przez punkt zero – moment magnetycznego odwrócenia – może dla umysłów ludzkich oznaczać stan pełnej otwartości, objawienie się prawdziwej natury świadomości, bo wszystkie dotychczasowe wzorce świadomościowe mogą przestać w tym momencie działać.

Nie wiem, co o tym sądzić :zakrecony:
Przemiana następuje teraz

pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Gregg Braden - The Science of Miracles (napisy PL).

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Może coś w tym jest, a może to zwykła bajka. Tak czy siak miałem mnóstwo snów, w których następowała jakaś gigantyczna transformacja, stary świat był jak dawno zapomniany sen, nowy świat przyszedł w mgnieniu oka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media”