Lama Ole Nydahl - wykłady

wykłady nauczycieli dostępne w internecie - audio i wideo
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Rinczen powtarzał to, co mówił o pho -wa Tenga Rinpocze.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: jw »

Milarepa pisze:Pytałem osobiście o to czy poła skraca życie Lamy Rinczena, stwierdził, ze to nie prawda,
Albo coś przekręciłeś, albo osoba, którą pytałeś nie wie wszystkiego. Oto fragment z nauk na temat poła J.E. Lingtrula Rinpocze:
Lingtrul Rinpocze pisze:So the reason for visualizing yourself as Amitayus is because you have practiced Phowa. At this time you are healthy. There is a need to visualize yourself (as Amitayus) because this is the Buddha of infinite life and you want to stabilize your life energy. By doing the transference of consciousness practice you are actually shaking your continuity, the life energy within yourself. By doing that then you can shorten your life if you do the practice intensively while you’re still very healthy. Therefore to offset that type of effect to yourself – because you are a healthy, alive, very vibrant person – you generate yourself in the aspect of Amitayus. By doing so you are in effect blessing yourself to have the stability of long life. Now if you happen to be old, or you’re ill, you know that death is approaching, you do not need to do this practice because that’s not something that you wish to obtain. You wish to get out of your body. But if you are a healthy individual and you are merely practicing this to become proficient in this practice at the time of death, to be able facilitate your getting out of your body, then you would do this practice of Amitayus. You generate yourself in this aspect and bless yourself. Then because of the great power of the blessings of that Buddha, you bless yourself that your life energy becomes stable and strong, thereby not weakening your life energy therefore shortening your life. If you see that death is close you do not do this visualization.
http://www.kathokgonpa.ca/LR%20Phowa%201998.htm

Milarepa pisze:dodał tez, ze przy praktyce poła jest też praktyka długiego życia.
Dlaczego więc po praktyce poła należy wykonywać praktykę długiego życia?
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: jw »

atomuse pisze:Zycie istot jest nietrwale, wiec o co dokladnie chodzi z jego skracaniem czy przedluzaniem?
Życie jest nietrwałe, ale może być dłuższe bądź krótsze. Ludzie nie umierają jednakowo w tym samym wieku :)
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
wred
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 23, 2008 16:48

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: wred »

atomuse pisze:Zycie istot jest nietrwale, wiec o co dokladnie chodzi z jego skracaniem czy przedluzaniem?
Po prostu zacytowałem z pamięci zasłyszane kilka(naście) lat temu zdanie.

EDIT jw podał trafniejszy cytat:
jw pisze:
Lingtrul Rinpocze pisze:By doing that then you can shorten your life if you do the practice intensively
Czyli umiar :) - nie wiem jak często praktykowane poła może wydatnie skrócić życie - ale w końcu wykonane w pełni - życie może zakończyć :)
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

wred pisze:Czyli umiar :) - nie wiem jak często praktykowane poła może wydatnie skrócić życie - ale w końcu wykonane w pełni - życie może zakończyć :)
Mój znajomy od jakiegoś czasu przy pomocy praktyki Poła próbuje popełnić samobójstwo ale jakoś mu nie wychodzi. Robi tą praktyka codziennie, kilka razy. ..
Powiedział mi, ze ma dość życia w Samsarze i chce do Czystej Krainy. Niestety w tym roku niema kursu Poła a jest kurs Nyndro, który przedłuża życie, no i jak zwykle będą modlitwy o długie życie Lamy...
:) ;)
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Milarepa pisze:
wred pisze:Czyli umiar :) - nie wiem jak często praktykowane poła może wydatnie skrócić życie - ale w końcu wykonane w pełni - życie może zakończyć :)
Mój znajomy od jakiegoś czasu przy pomocy praktyki Poła próbuje popełnić samobójstwo ale jakoś mu nie wychodzi. Robi tą praktyka codziennie, kilka razy. ..
Intensywna praktyka to niekoniecznie czesta praktyka... Bo jak to bylo ze stosunkiem ilosci do jakosci...? - Niektore rzeczy lepiej zrobic raz a dobrze?
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Lama Ole Nydahl - wykłady

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

atomuse pisze:Intensywna praktyka to niekoniecznie czesta praktyka... Bo jak to bylo ze stosunkiem ilosci do jakosci...? - Niektore rzeczy lepiej zrobic raz a dobrze?
Chyba mu powiem, żeby się bardziej zaangażował... :super:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media”