yymm.. lepiej nie gadac ;)

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

xMaleToTakiex

yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: xMaleToTakiex »

Hej ^^ :hurra:

No to tak xD hm.. Jestem Asia.. No i mam zamiar.. zostać 'buddystką' ? cholera;/ nawet nie wiem jak to sie odmienia! Wiem, pewnie powiecie, że jestem niedojrzała, skoro nie wiem jak sie to odmienia, i w ogóle. Ale dużo czytałam na temat tej religii..I naprawdę chciałabym wstąpić tu.. Wiem, 15 lat to mało :wstyd: ale no wiecie ^^
No więc...Moglibyście mi powiedzieć co trzeba zrobić, żeby zostać buddystką? Gdzie są Świątynie w Polsce.. Jak praktykować?
Z góry Dziękuje ;)
Awatar użytkownika
monaszi
Senior User
Posty: 547
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:23
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen/Kwan Um
Lokalizacja: Łódź

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: monaszi »

Witaj na forum xMaleToTakiex,
Możesz zacząć od czytania tego forum. Jest tu dużo linków do różnych tekstów. Znajdziesz również adresy stron internetowych poszczególnych Sangh (wspólnot buddyjskich). Na tych stronach również jest sporo podstawowych nauk. Kiedy mniej więcej zapoznasz się z teorią warto wybrać się do grupy najbliższej temu co Ci się spodoba. Być może zostaniesz poproszona o zgodę rodziców. To chyba jedyne ograniczenie ze względu na wiek.

Przy okazji - przeczytałam tytuł tego postu jako ymjj - lepiej nie gadać :super:
nie jest dobrze :wstyd:
10 razy upaść... 11 razy wstać
Jakusz

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: Jakusz »

xMaleToTakiex pisze:Hej ^^ :hurra:

No to tak xD hm.. Jestem Asia.. No i mam zamiar.. zostać 'buddystką'
No więc...Moglibyście mi powiedzieć co trzeba zrobić, żeby zostać buddystką?
Z góry Dziękuje ;)
Z pewnego punktu widzenia wszyscy inteligentni ludzie sa buddystami bo pracują ze swoim umyslem.
Nie jesteś młoda bo masz juz 15 lat.
W twoim wieku to sa nauczyciele Buddyzmu ktorzy nauczaja, są tez ludzie co juz nie zyja.
Zeby zostac Buddystka nie trzeba nic wiecej niz podjac taka decyzje i konsekwentnie zyc z nią do swojej smierci.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

xMaleToTakiex pisze:cholera;/
Proszę :) byś powtórnie zapoznała się z regulaminem tego forum, byśmy uniknęli nieporozumień.
Szaman
użytkownik zbanowany
Posty: 1169
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 15:26
Płeć: mężczyzna
Tradycja: #

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: Szaman »

xMaleToTakiex pisze:Wiem, 15 lat to mało :wstyd: ale no wiecie ^^
Wiem(y), że to właśnie tyle ile trzeba, żeby się np.: buddyzmem i jego praktyką zupełnie naturalnie i z zaangażowaniem interesować. Powodzenia.
Awatar użytkownika
pakol
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 09, 2007 13:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: diamentowa droga
Lokalizacja: S-c/Będzin

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: pakol »

monaszi pisze:Możesz zacząć od czytania tego forum.
no ja nie wiem czy zaczynanie od tego, albo innego FORUM to dobry start... ;)
Forum to forum... swobodne nieokiełznane dyskusje i projekcje ... choć zawierające sporo konkretnych treści...

Ja zacząłbym też, oprócz forum, od wykładu nauczyciela, od wizyty w ośrodku/ośrodkach, przeczytania mądrej książki napisanej przez buddystę ...
i te kontakty i informacje na forum znajdziesz :)

w sieci tez jest sporo ciekawych portali, np tu: http://www.buddyzm.edu.pl/

a forum potraktuj jako... hmmm... przestrzeń do dyskusji? pożyteczną rozrywkę? "galerię" bogactwa umysłów i tradycji ? ;)

pozdrawiam
pawcio vel pakol
... Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście ...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Tenzin Wangyal Rinpocze pisze: Podjęcie decyzji o wstąpieniu na duchowa ścieżkę.

Zanim zdecydujemy się wstąpić na ścieżkę duchowych nauk, bez względu na kulturę, z której się wywodzą, czy wyznawane w niej credo, konieczne jest zbadanie motywacji, jaka leży u podstaw naszej decyzji. Głównym powodem, dla którego zaczynamy się interesować naukami nie jest to, że nie mamy nic innego do roboty, albo że musimy się czymś zając, lecz to, że od życia chcemy czegoś innego, niż tego, co widzimy wokół siebie. Kiedy odkryjemy w jaki sposób żyją ''normalni'' ludzie (którzy nie znajdują w swej esencji niczego istotnego) i kiedy zobaczymy, że aktywności, którymi przywykliśmy wypełniać swoje życie, nie rozwiązują problemu cierpienia, do którego prowadzi nas nasza egzystencja w cyklu samsary, zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić coś innego, odmiennego od tego co robimy na codzień. Większość ludzi nie próbuje zrozumieć tych rzeczy, a to, co leży poza ich zrozumieniem, nie istnieje dla nich. Nie interesuje ich to, co my, duchowi praktykujący, próbujemy odkryć i robić. Nie rozumieją niczego, czego nie są w stanie dostrzec gołym okiem. Musimy unikać ślepoty takiej skrajności, jednak nasze duchowe poszukiwania nie powinny stać się rodzajem duchowej fantazji, sposobem uniknięcia codziennej rzeczywistości.
Chcąc praktykować, ważne jest przede wszystkim zrozumienie śmierci i odradzania się ponieważ to świadomość cyklu cierpienia zbliża nas do nauk. Dzięki dociekaniu możemy zdać sobie sprawę z tego, że nasza ludzka egzystencja, nasze cenne ludzkie odrodzenie, daje nam wielką sposobność, ponieważ dzięki kontaktowi z naukami możemy się nauczyć w jaki sposób wykorzystać naszą inteligencję do zbadania naszych myśli i zaobserwowania jak powodują one nasze przywiązania; możemy też odkryć w jaki sposób położyć kres naszej chwytliwości i w konsekwencji cyklowi cierpienia. (...)

''Cuda naturalnego umysłu''
Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

nasze duchowe poszukiwania nie powinny stać się rodzajem duchowej fantazji, sposobem uniknięcia codziennej rzeczywistości.

:ok:

:padam:
J.
Szalom
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
xMaleToTakiex pisze:Moglibyście mi powiedzieć co trzeba zrobić, żeby zostać buddystką?
Tak kwestia jest omawiana w tym temacie -> Jak można zostać buddystą?
Proponuję zapoznać się z nim :)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

przetarg na zostanie buddystą został zamknięty i przeniesiony tu: archiwum x
elwis
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 07, 2008 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kwan um
Lokalizacja: Gdańsk

Re: yymm.. lepiej nie gadac ;)

Nieprzeczytany post autor: elwis »

xMaleToTakiex pisze:Wiem, 15 lat to mało :wstyd: ale no wiecie ^^
No. Jak ja przyszedłem do ośrodka, też mi powiedzieli, że 19 lat to wcześnie ;) Przede wszystkim najepierw trzeba poznać tradycję i wybrać którąś na pierwszy ogień i odwiedzić ośrodek, a potem już jakoś się potoczy ;p Najciężej jest zacząć ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”