Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

książki i opublikowane wykłady nauczyciel oraz periodyki

Moderator: iwanxxx

Chaon

Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: Chaon »

http://www.jsantorski.pl/zap.php?mg=zap&id=nr094
Mam dobrą wiadomość, we wrześniu po raz kolejny zostanie wydana przez wydawnictwo "Jacek Santorski & Co" książka Thich Nhat Hanha "Cud uważności" :D
Piszę o tym już teraz z obawy, że wyleci mi to z głowy i we wrześniu nie będę pamiętał, a byćmoże ktoś na tą książkę poluje i będzie wiedział, że wystarczy poczekać cierpliwie :-)
Awatar użytkownika
syn
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 05, 2007 19:25

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: syn »

ja poluję także dziękuję!
jh
Posty: 141
Rejestracja: czw cze 21, 2007 19:07
Tradycja: Diamentowa Droga

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: jh »

Witam
Z tego co wiem to Thich Nhat Hanh napisal wiele książek. Mam pytanie ile z nich i jakie zostały wydane w Polsce i czy są jacyś ludzie, grupy, ośrodki związane z nim w naszym kraju?
jh
Posty: 141
Rejestracja: czw cze 21, 2007 19:07
Tradycja: Diamentowa Droga

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: jh »

Dziękuję. Z linków wynika że książe jest trochę, Znalazłem również trochę na allegro.
Na stronie T.N.H znalazłem również namiary na ludzi w Polsce związanych z Plum Village Uśmiech Buddy, Polska
Chaon

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: Chaon »

jh pisze:Na stronie T.N.H znalazłem również namiary na ludzi w Polsce związanych z Plum Village Uśmiech Buddy, Polska
Patrząc na forum odnoszę wrażenie, że jest tam tylko jeden "ludź" ;-) Za to ceny odosobnień mnie mocno zaszokowały :shock: 240€-430€ za tydzień? :shock:
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

Chaon pisze:
jh pisze:Na stronie T.N.H znalazłem również namiary na ludzi w Polsce związanych z Plum Village Uśmiech Buddy, Polska
Patrząc na forum odnoszę wrażenie, że jest tam tylko jeden "ludź" ;-) Za to ceny odosobnień mnie mocno zaszokowały :shock: 240€-430€ za tydzień? :shock:
mnie nie ;)
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: chaon »

Jest już okładka, książka niedługo będzie w sprzedaży.
Obrazek

Mam jednak pytanie do tych co już to czytali - czy opłaca się kupić komuś kto już czytał inne książki Thich Nhat Hanha? Kupiłem niedawno na Allegro "Każdy krok niesie pokój" i w zasadzi Thich Nhat Hanh pisze tam o tym samym co w "Naukach o miłości" i "Gniewie". Nie chce mi się czwarty raz czytać tego samego więc proszę aby ktoś kto czytał "Cud uważności" się wypowiedział.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: jw »

chaon pisze:Jest już okładka, książka niedługo będzie w sprzedaży.
Obrazek

Mam jednak pytanie do tych co już to czytali - czy opłaca się kupić komuś kto już czytał inne książki Thich Nhat Hanha? Kupiłem niedawno na Allegro "Każdy krok niesie pokój" i w zasadzi Thich Nhat Hanh pisze tam o tym samym co w "Naukach o miłości" i "Gniewie". Nie chce mi się czwarty raz czytać tego samego więc proszę aby ktoś kto czytał "Cud uważności" się wypowiedział.
Nie musisz czytać, ale kupić możesz. Ja od jakiegoś czasu kupuję buddyjskie książki, ale właściwie niewiele z nich czytam. Daję zarobić wydawcom i autorom :-)
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

chaon pisze:czy opłaca się kupić komuś kto już czytał inne książki Thich Nhat Hanha?
Jeśli lubisz TNH, to chyba tak, bo ta książka to zestaw różnych metod praktyki opracowanych przez TNH (przy czym z soto raczej im nie po drodze :)) A poza tym - to samo co zwykle.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Thich Nhat Hanh "Cud uważności" - ponowne wydanie

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

muszę przyznać, że się zastanawiam nad jej kupnem nawet... tylko potem jak zwykle bede rozczarowany jego ksiazką.
Poza tym, ksiazki TNH maja zawsze dosc zaporowa cene - 35-40 zł za cieniutkie rozwazania :)
Kompas Zen co prawda kosztował 40 cos, ale chociaz w zamian dostajesz klocek na wiele wieczorów :)


Takie ksiażki powinny być max po 25 zł
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”