9 oczyszczających oddechów- pare pytań

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

rainbowfenix
Posty: 20
Rejestracja: śr lut 22, 2006 09:36
Lokalizacja: Cork/Bydgoszcz

9 oczyszczających oddechów- pare pytań

Nieprzeczytany post autor: rainbowfenix »

Hej! Do tej pory praktykowałem znacznie prostrze ćwiczonko na wyrównywanie prany, zanim przczytałem w książce Wangyala Rinpocze o 9 oczyszczających oddechach. Mam problem z zapamiętaniem kolorów powietrza jakie mamy wizualizowac sobie podczas wdechów i wydechow. Czy to jest bardzo istotne, bo instynktownie czuję że nie, ale zawsze wolę się poradzić bardziej doświadczonych, bo sam jestem bardzo początkujący. Czy wogóle w praktykach jest to istotne czy np światło jest czerwone, zielone czy jeszcze innej barwy?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: 9 oczyszczających oddechów- pare pytań

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Na poczatku staraj sie poprostu poczuc to co robisz. Jesli jest mowa o oczyszczeniu np. przeszlosci to staraj sie tego doswiadczyc. Z czasem gdy bardziej obeznasz sie z praktyka, wprowadz kolory. Kolory i symbole sa tylko pomoca, ktora ma przykuc twoj umysl do pewnych idei dzieki czemu bedzie je latwiej poczuc i doswiadczyc ich.
Najwazniejsze jest doswiadczenie a nie zastanawianie sie, czy dobrze robisz praktyke :)
Radical Polish Buddhism
rainbowfenix
Posty: 20
Rejestracja: śr lut 22, 2006 09:36
Lokalizacja: Cork/Bydgoszcz

Re: 9 oczyszczających oddechów- pare pytań

Nieprzeczytany post autor: rainbowfenix »

wiem, wiem :), wiesz ale wole być ostrożnym żeby nie namieszać :P, stąd to pytanko. Dzięki za odpowiedź, papa
TA SHI SO!!!
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 9 oczyszczających oddechów- pare pytań

Nieprzeczytany post autor: jerez »

tak czy siak staraj sie od poczatku wizualizowac kolory. bedzie ci potem latwiej je wlaczyc do pratkyki. nie jako same wskocza na miejsce. poczujesz ze sa naturalne. ale faktycznie staraj sie odczuwac. jak praktykujesz to rob to do konca, po prostu praktykuj, a co za tym idzie odczuwaj, badz, a kolory same sie pojawia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”