Cykl Magyu

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Cykl Magyu

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

Witam serdecznie

Zakładam nowy wątek dotyczący cyklu Magyu, który był nauczany przez Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze oraz nauki Tenzina Wangyala Rinpocze, na których ja przynajmniej byłem - pochodzą z tej Tantry.

Chciałbym poznać ludzi którzy praktykują ten cykl (nie tylko ten zresztą :D ), w celu wymiany doświadczeń, materiałów polsko i angielskojęzycznych dot. tego cyklu oraz ogólnie refleksji i pomocy w praktykowaniu tej Tantry. Jak również może w przyszłości organizowanie wyjazdów do nauczycieli którzy nauczają tego cyklu.

Generalnie z tego co się orientuje mało osób - tak było ok. 3 lat temu - przynajmniej w Polsce wykonuje praktyki wstępne zebrane w Magyu Tarlam oraz sadhane Magyu, jeśli takie są to proszę o ujawnienie - w celu wsparcia oraz wymiany informacyjnej ;)

Ja powoli po kilku latach braku praktyki związanych z życiowymi zawirowaniami powoli wchodzę w cykl.
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: Cykl Magyu

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

no to ja się ujawniam :)

z jednej strony nauk z Magyu Tarlam jest bardzo dużo, bo przecież tsalungi, tummo, i inne jogi są nauczane
przez TWR właśnie z MT. Również modlitwy bodhiczitty i schronienia są z poziomu wewnętrznego, tantrycznego, też MT.
i może to dla wszystkich jest oczywiste etc, jakkolwiek odczuwam pewien niedosyt wyjaśnień nt. trójcy lama-jidam-khandro.
mam wrażenie że w tym temacie dopiero nadgryzam temat, wydaje mi sie on dość trudny dla perspektywy
zachodniej.

Baaardzo fajne byłoby zorganizowanie tygodniowego odosobnienia tylko dla praktyki ngdro Magyu.
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Cykl Magyu

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

Tak generalnie ta Tantra to całkowita ścieżka do wyzwolenia zawiera wszystkie nauki i wszystkie poziomy zaczynając od sutry, poprzez tsalung, sny śnienie itd. a kończąc na Dzogczen..

Co do samej Tantry, też odczuwam wielki nawet niedosyt nauk i wyjaśnień do sadhany itd bo jeśli pamięć mnie nie myli to nauczał jej tylko Lopon dawno temu ale i tak skupił się głównie na Nyndro, choć ja byłem na tyle zdeterminowany że dopytywałem i Lopona i jego Gesze o różne rzeczy związane z tą Tantrą.
Tenzin też nauczał modlitw z Sadhany oraz dał jak się nie mylę przekaz do jej wykonywania - choć dokładnych wyjaśnień jak co się robi nie było, są one zamieszczone w tekście polskim i angielskim dotyczącym tej Sadhany który zawiera 3 wersje. Aczkolwiek i tak pytań jest mnóstwo, a niestety wyjaśnień dokładnych 100% co i jak robić (mudry itd) nie ma.
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: Cykl Magyu

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

co do mudr, i wulu innych komentarzy, so one jeszcze w tlumaczeniu
'srednia i krotka sadhana Magyu', tlumaczenie z reynoldsa.

masz takie ?
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Cykl Magyu

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

Posiadam wszystko co wyszło o Tantrze Matki w języku polskim i angielskim ( w ang. to może nie wszystko przynajmniej to co w necie jest), brakuje tylko mi konkretnych wyjaśnień co do sadhany od Lamów. Tyle ile się dowiedziałem osobiście z rozmów z Jongdzinem, Tenzinem i z lamami którzy im towarzyszyli ale przyznaję że czuję głód wiedzy i czasem wątpliwości czy dobrze robię.
Jest masę rzeczy o które można pytać bo wyjaśnienia w sadhanie są dobrze napisanie ale mam dużo pytań co do Pudży Ma Gyu itd. eh
Rozglądam się nawet za retritami za granicą dot. Tantry Matki ale nie ma niestety :(
Ze znajomym od przyszłego tygodnia planujemy rozpocząć regularną praktykę średniej długości Sadhany oraz nyndro - który to już raz :ok:

- edit - ogłoszenie usunięte przez kunzanga
...Post tenebras lux...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”