Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli
Lamvadis
Posty: 432
Rejestracja: wt sie 04, 2009 09:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Lamvadis »

Rinpoche daje bezpośrednie wprowadzenie podczas niemal każdego webcastu, zazwyczaj 2 dnia. Nie ma problemu, jeśli nie oglądałeś webcastu, bo już niedługo będzie znowu okazja :)
Xbalanque
Posty: 267
Rejestracja: wt paź 26, 2010 00:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Xbalanque »

Czy jesteś w stanie powiedzieć mi dokładnie którego dnia i o której godzinie? Namówiłem wczoraj wielu ludzi na ten webcast, wielu ludzi bardzo się zawiodło bo "tylko gadał", nikt poza mną nie miał żadnego specyficznego doświadczenia, a moje opisane wczoraj mogło wynikać po prostu z tego, że medytowałem przed i w czasie tego webcastu. Jest mi zwyczajnie głupio, bo niektórzy zrezygnowali z planów bo uwierzyli, że będzie się działo coś ważnego i wnoszącego wiele w ich rozwój i następnym razem chcę miec pewność zanim komukolwiek to polecę.
Ani To Ani Tamto
Lamvadis
Posty: 432
Rejestracja: wt sie 04, 2009 09:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Lamvadis »

Tak jak wcześniej pisałem, uzyskanie bezpośredniego wprowadzenia nie jest tożsame z rozpoznaniem rigpy. Bardzo często zdarza się, że "nic się nie czuje". Nakręcanie ludzi na mistyczne doznania i fajerwerki nie jest dobrym pomysłem. Może bardziej szkodzić niż pomagać. Co do dnia - sprawdzaj zawsze na stronie wspólnoty www.dzogczen.pl
Ten retrit był specyficzny, gdyż była tu inicjacja do konkretnej praktyki, lecz także jak zwykle 2 dnia.
Rinpoche zawsze wszystko dokładnie wyjaśnia, to nie jest "tylko gadanie" jak napisałeś.

12.10, godz. 16:00 – 18:00, wprowadzenie do nauk, przekaz Ati Gurojogi oraz tridlung Krótkiego Tunu.
13.10, godz. 10:00 – 12:00, Donwang (esencjonalna inicjacja) Korła Tondruk.
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Xbalangue, nie ma zadnego bledu w planie retritu, jedyne co, to to, ze nie bylo zaznaczone ze dzis inicjacja byla polaczona z bezposrednim wprowadzeniem. Nastepne bedzie na pewno 9 listopada o 13.00 czasu polskiego, kiedy przypada rocznica wielkiego mistrza Dzogczen Adzama Drugpy (1842-1924), poprzedniej inkarnacji Chögyial Namkhai Norbu. Jesli chcialbys uczestniczyc wtedy musisz skontaktowac sie przez strone Wspolnoty z najblizszym Tobie miejscem, zeby uzykac wyjasnienia do praktyki ktora bedzie wtedy robiona wspolnie z Rinpocze itd. Potem najblizszy otwarty retrit dopiero w dniach 7-13 grudzien. I byc moze Rinpocze znow udzieli bezposredniego wprowadzenia a moze nie. Trzeba sluchac i podazac, jesli jest sie zainteresowanym. Lamvadis bardzo dobrze Tobie pisze, miedzy innymi ze nie powinienes nakrecac innych na niewiadomo jakie doznania, a jesli dla nich wyjasnienia to tylko gadanie to w ogole zastanawiam sie jak oni do tego podchodza. Rinpocze bardzo ladnie dzisiaj powiedzial, zeby spojrzec na zycie Milarepy ktory medytowal w gorach wiele lat a tutaj ludzie przychodza, posiedza kilka minut i juz od razu chca miec takie samo doswiadczenie. To nie takie proste.
Xbalanque pisze:Czy mogę wykonywać tą guru jogę jeśli nie otrzymałem bezpośredniego wprowadzenia?
Jesli sluchales wczoraj mozesz wykonywac Ati Guru Joge i krotki tun oraz semziny i ruszeny ktore takze nastawione sa na rozpoznanie stanu bezposredniej obecnosci.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Xbalanque
Posty: 267
Rejestracja: wt paź 26, 2010 00:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Xbalanque »

Nie nakręcałem na mistyczne fajerwerki, aż taki szkodnik nie jestem :P Opisałem jakie jest założenie bezpośredniego wprowadzenia opierając się na lekturze książek Czogjala i nie pierwsze lepsze osoby z brzegu tylko praktyków. I wiem, że to nie było "tylko gadanie", to było odczucie jednego z moich znajomych, stoi słabo z angielskim i po półtorej godziny wyrywkowego rozumienia znudził się (ten akurat medytuje w innej niż buddyzm tradycji). Mi się wszystko co mówił Czogjal podobało, rozumiałem większość (chyba :D) i zrozumiałem na jakiej zasadzie te wyjaśnienia były ważne dla zrozumienia praktyki tej guru jogi. Ale wszystkiego raczej nie zrozumiałem gdyż nie pamiętam, żeby mówił coś o krótkim tun. Czy jeśli nie zrozumiałem nauk o krótkim thunie ale byłem przy nich obecny to wciąż mogę go wykonywać jeżeli znajdę gdzieś instrukcje? I przy okazji: gdzie mogę je znaleźć, widzę że jest książka ale czy ma ktoś z Was pomocnego linka alboco?

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia. Jakoś tak w brzuszku czuję niewyjaśniony, silny pociąg do dzogczen, zafascynowało mnie kiedy tylko po raz pierwszy zacząłem czytać "Kryształ i ścieżkę światła" i stąd taki nawał pytań. Mam też, nie wiem dlaczego uczucie jakbym miał na to mało czasu, jakby to właśnie teraz, w tych miesiącach był właściwy moment na dzogczen, temu też tak się przejąłem. Wiem, że za bardzo. Ale przejąłem :P
:poklon2: :poklon2: :poklon2:
Ani To Ani Tamto
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Jesli sluchales wczoraj wyklad do konca to na koncu wlasnie Rinpocze troszke wyjasnial i dal przekaz lung (czytal tekst praktyki) do tej medytacji. Wiec jesli sluchales to masz ten przekaz i mozesz go robic. Ksiazeczke z wyjasnieniami mozna kupic w sklepiku na stronie Wspolnoty, chociaz z tego co widze teraz tylko dostepne "multipaki" z roznymi praktykami w srodku wiec musialbys miec lungi na nie wszystkie. Rinpocze codziennie na koncu nauk udziela przekazow, dodatkowo w ostatni dzien daje na duzo innych praktyk. Jesli chcesz otrzymac wyjasnienia to wskazane a wrecz nieodzowne jest zebys spotkal sie z kims osobiscie do kogo masz najblizej, z ksiazki wszystkiego sie nie dowiesz jak prawidlowo robic. Przez internet to w ogole zapomnij zeby Tobie ktos jakis wyjasnien udzielil, u nas to nie dziala w ten sposob, trzeba wykazac prawdziwe zainteresowanie. Najlepiej sie spotkac, porozmawiac, wspolnie zrobic, wtedy dopiero mozna nabrac jakiegos wiekszego przegladu jak to wyglada.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Webcasty na żywo już z polskim tłumaczeniem.
Na stronie webcastu, w zakładce TRANSLATIONS (na górze strony) znajdziecie polskie (i nie tylko) tłumaczenie.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

17 października, godz. 20:00
“Narodziny, Życie i Śmierć”, książka Czogjala Namkhai Norbu.
Prezentacja hiszpańskiego tłumaczenia w obecności Autora, tłumacza oraz edytora (Casa Tibet, Barcelona).
Webcact otwarty: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

22 października o godz. 20:00 czasu polskiego obędzie się webcast konferencji z udziałem Czogjala Namkhai Norbu,
której tematem będzie

“Dzogczen we współczesnym świecie”

Jest to wydarzenie otwierające wszystkie aktywności Wspólnoty Dzogczen na Teneryfie.

Dostęp ze strony http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: pawel »

9 listopada o 13 Światowy Przekaz Guruyogi Adzama Drukpy
Opis wg Merigar East http://dzogchen.ro/world-wide-transmission
Dostęp ze strony webcastowej jak zwykle.
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Wprowadzenie do stanu wiedzy, ktore przekazuje Mistrz uczniowi moze byc slowne, symboliczne albo bezposrednie. To, co czyni nauki Dzogczen wyjatkowymi jest przekaz bezposredni, inaczej zwany bezposrednim wprowadzenieniem. W bezposrednim wprowadzeniu Mistrz i uczen znajduja sie w pierwotnym stanie w tym samym momencie poprzez doswiadczenie zwiazane z cialem, mowa lub umyslem. Poprzez moc doswiadczenia, uczen jest w stanie odkryc swoj prawdziwy stan. Nowe osoby, ktore chca wziasc udzial w bezposrednim wprowadzeniu powinny naprawde byc zainteresowanymi naukami Namkhai Norbu Rinpocze i powinny starac sie otrzymywac jego nauki w przyszlosci.

Czogjal Namkhai Norbu daje bezprosrednie wprowadzenie trzy razy do roku, podczas rocznicy Garaba Dordze, Padmasambhawy i Adzoma Drukpy. W celu umozliwienia tego osobom, ktore nie moga uczestniczyc w retricie (grupowym odosobnieniu z Rinpocze) bedac na miejscu, mozna takie bezposrednie wprowadzenie otrzymac na zywo poprzez internet. Jesli nigdy nie uczestniczyles w bezposrednim wprowadzeniu, lub tez pragniesz odnowic swoje doswiadczenie tego, bardzo mocno zalecane jest aby wziasc udzial w wyjasnieniach do tej praktyki, aby moc owe wprowadzenie uzyskac.

Nowe osoby, ktore chca wziasc udzial w Swiatowym Przekazie powinny byc naprawde zainteresowane naukami Dzogczen, ktorych udziela Namkhai Norbu Rinpocze i ktore sa praktykowane w naszej sandze na calym swiecie, we Wspolnocie Dzogczen (Dzogchen Community). Takie osoby powinny rowniez postarac sie otrzymac nauki od Namkhai Norbu Rinpocze osobiscie w przyszlosci.

http://www.dzogczen.pl
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Xbalanque
Posty: 267
Rejestracja: wt paź 26, 2010 00:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Xbalanque »

pawel pisze:9 listopada o 13 Światowy Przekaz Guruyogi Adzama Drukpy
Opis wg Merigar East http://dzogchen.ro/world-wide-transmission
Dostęp ze strony webcastowej jak zwykle.
Przekaz jest poprawny jeśli video nie działało i odpaliło się dopiero PO udzieleniu przekazu czy też na kolejne 4 miesiące nie mam szans na praktyki dzogczen?

Skąd mogę wziąć prawidłową rozpiskę tych czynności przy odbieraniu przekazu? Dostałem PDFa z instrukcjami ale na tym webcaście było inaczej niż w PDFie, conajmniej 2 mantry, które śpiewali nie są w nim ujęte.
Ani To Ani Tamto
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Przekaz zadzialal dla Ciebie poprawnie jesli wczesniej uzyskales wyjasnienia do calej praktyki i miales czas sie w miare dobrze z nia zaznajomic, pozniej juz w czasie samej praktyki wszystko wykonales poprawnie i co najwazniejsze w tym jednym szczegolnym, decydujacym momencie rozpoznales i przez chwile przebywales w bezposredniej obecnosci. Prawda ze video cos nie dzialalo na poczatku, ale audio owszem i mozna bylo sobie przelaczyc, jak to my zrobilismy tutaj, wiec nie mialo to zadnego znaczenia. Poza jedna drobna pomylka, ktora na efekt nie miala zadnego wplywu, caly przekaz przebiegl prawidlowo, pewnie chodzi Tobie o to, ze po bezposrednim wprowadzeniu byla od razu dodana Ganapudza o czym Rinpocze przed rozpoczeciem poinformowal i co rowniez bylo wczesniej napisane na pasku informacyjnym na video. Nie musisz czekac kolejnych czterech miesiecy, kiedys pisales ze dostales przekaz lung wiec mozesz wykonywac na przyklad semziny, ktore nastawione sa na samodzielne rozpoznanie stanu Rigpy. Ale to juz zapytaj na przyklad Dobrochny na zywo co i jak.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Xbalanque
Posty: 267
Rejestracja: wt paź 26, 2010 00:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Xbalanque »

Nie wykonałem poprawnie nic bo nie widziałem, że trzeba w danym momencie. Znaczy, zaśpiewałem pieśń wadżry. Ale wizualizacji żadnych nie, poza tymi końcowymi z rozpuszczaniem się postaci guru. Ale kiedy był czas na wszystkie wizualizacje, całe to OM A HUM to grzebałem w przeglądarce, odświeżałem, szukałem innych źródeł webcastu. Myślałem, że może wszystko zostanie rozpoczęte z opóźnieniem, nie zdawałem sobie więc sprawy kiedy następowało bezpośrednie wprowadzenie, nie miałem jakichś odczuć odbiegających w jakikolwiek sposób od codzienności, wręcz na odwrót: cała ta sprawa z niewłączającym się wideo sprawiła, że czułem się zakłopotany i lekko przestraszony, że wszystko mnie ominie. Skoro więc nie wykonywałem żadnych czynności poza tymi już PO przekazie i nie umiem wskazać momentu "o, wtedy rozpoznałem rigpę" to przekaz nie nastąpił, tak? Czyli semziny ;)

Coś mi z tym lungiem z 12 października ciągle nie gra, ja nic nie odczułem, nawet nie wiedziałem co się wtedy działo (bo myślałem, że będzie bezpośrednie wprowadzenie a było jak piszesz co innego), nie miałem intencji uczestniczenia akurat w tym co wtedy nastąpiło ale działa i jest przekaz? Pokręcone to wszystko ale ok, kupuję to :cooll:
Ani To Ani Tamto
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Nic tu nie jest zakrecone, no moze troche poza Twoja osoba hehe. Rinpocze zawsze wszystko dokladnie i precyzyjnie wyjasnia. Wiesz, ciezko zeby cos zadzialalo jesli sie to w nieprawidlowy sposob robilo. Natomiast w przekazie lung do praktyk nic nie trzeba odczuwac, wystarczy ze jest sie swiadomym kiedy sie slyszy slowa wypowiadane przez Rinpocze, to zupelnie wystarcza aby otrzymac taki przekaz lung.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Xbalanque
Posty: 267
Rejestracja: wt paź 26, 2010 00:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Xbalanque »

Przecież wiem, że nie robiłem prawidłowo, sam to napisałem. A to dlatego, że nie miałem pojęcia, że wszystko się już zaczęło, o audio też nie wiedziałem. Jestem ofiarą przypadkowej awarii, nie mam do nikogo pretensji :P Chciałem się tylko poprzednim postem upewnić, że otrzymanie przekazu wiąże się z jakimiś doświadczeniami nie do pomylenia z czym innym i mieć tą pewność, że NIE, NIE MAM PRZEKAZU. Żeby nie prowadzić bzdurnego rozmyślania "mam ten przekaz czy nie?". I mnie upewniłeś, dziękuję :poklon2:

Świadomym czego, samego faktu słyszenia że wypowiada jakąś mantrę? A to cacy, bo wiem, że słyszałem, nie wiedziałem co ale słyszałem. Czyli wsio w pariadkie, dzięki.
Ani To Ani Tamto
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Nie ma za co :)
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

info Wspólnoty pisze: W dniach 7 – 13.12 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu na Teneryfie, którego tematem będzie Praktyka Czod.

Plan webcastu:
- 07.12, godz. 17:00 – 19:00, wprowadzenie do nauk Czod.
- 08.12,
- godz. 11:00 – 13:00, przekaz krótkiej Ganapudży Czod,
- godz. 13:30 – 14:00, praktyka krótkiej Ganapudży Czod z okazji Dnia Dakini.
- 09.12, godz. 11:00 – 12:00, przekaz tekstu źródłowego Maczik Lapdron nauk Czod.
- 10.12, godz. 11:00 – 12:00, instrukcje do praktyki Czod “Khadroi Gadgyang”.
- 11.12, godz. 11:00 – 12:00, praktyka “Khadroi Gadgyang”.
- 12.12, godz. 11:00 – 12:00, instrukcje do esencjonalnej praktyki Czod.
- 13.12,
- godz. 11:00 – 13:00, porady dotyczące praktyki w życiu codziennym, tridlung praktyk grupowych, itd.
- godz. 13:30 – 14:00, krótka Ganapudża Czod z okazji nowiu i na zakończenie retritu.

Informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Dostęp do webcastu ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 26.12 – 01.01 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu na Teneryfie, którego tematem będzie Praktyka Guru Dragphura.

Plan webcastu:
26.12, godz. 17:00 – 19:00, wprowadzenie do nauk, trudlung Krótkiego Tunu.
27.12, godz. 11:00 – 13:00, wprowadzenie i przekaz Ati Guru Jogi, tridlung Krótkiej Ganapudży,
28.12, godz. 11:00 – 13:00, ogólne wprowadzenie dotyczące wszystkich przekazów mocy oraz w szczególności na temat esencjonalnej inicjacji (Donwang) Guru Dragphura, po których Rinpocze udzieli esencjonalnej inicjacji Guru Dragphura.
godz. 13:30, Krótka Ganapudża (pełnia).
29.12, godz. 11:00 – 13:00, wyjaśnienia jak ważna jest praktyka Guru Dragphura w naszym relatywnym stanie, przekaz Średniego Tunu.
30.12, godz. 11:00 – 13:00, wyjaśnienia jak wszystkie metody stopniowego i niestopniowego przekształcenia fazy rozwojowej i spełniającej można zintegrować w esencji praktyki Guru Dragphura. Tridlung Średniej Ganapudży.
31.12, godz. 11:00 – 13:00, wyjaśnienia, jak możemy stosować esencję praktyki Guru Dragphura w naszym codziennym życiu. Tridlung Długiego Tunu i Długiej Ganapudży.
godz. 17:00 – 20:00, Średnia Ganapudża na zakończenie retritu.
01.01, - godz. 11:00 – 13:00, porady dotyczące praktyki w życiu codziennym, tridlung praktyk grupowych, itd. Wspólna praktyka Ati Guru Jogi na zakończenie retritu.
Informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Dostęp do webcastu ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

III Tydzień Kultury Tybetańskiej odbywający się w San Cristobal de la Laguna, Santa Cruz (Teneryfa) będzie transmitowany w otwartym webcaście.

Plan webcastu:

11.01, piątek
20:00 - 21:30 Konferencja: Pochodzenie, historia i zasady medycyny tybetańskiej - webcast.

12.01, sobota
11:30 - 13:00 Konferencja: Znaczenie zachowania oraz stylu życia na zdrowie (profilaktyka) – webcast.
13:30 - 15:00 Konferencja: Radzenie sobie z chorobami psychicznymi z punktu widzenia medycyny tybetańskiej – webcast.
19:30 - 21:00 Konferencja: Praktyka Jantra Jogi dla prawidłowej równowagi między umysłem, energią i ciałem – webcast.

13.01, niedziela
11:30 - 13:00 Konferencja: Położnictwo: dieta, zachowanie i opieka nad kobietą ciężarną zgodnie z medycyną tybetańską – webcast.
13:30 - 15:00 Konferencja: Specjalne metody diagnozowania w medycynie tybetańskiej – webcast.
19:30 - 21:00 Konferencja: Zewnętrzne terapie w medycynie tybetańskiej: teoria i demonstracja – webcast.

14.01, poniedziałek
11:00 - 12:30 Konferencja: Poczęcie i embriologia według medycyny tybetańskiej – webcast.
20:00 - 21:30 Konferencja: Dieta w zależności od warunków osobistych, sezonu oraz środowiska zgodnie z medycyną tybetańską – webcast.

15.01, wtorek
11:00 - 12:30 Konferencja: Narodziny i pediatria w medycynie tybetańskiej – webcast.
20:00 - 21:30 Konferencja: Przygotowanie i stosowanie ziół tybetańskich – webcast.

16.01, środa
11:00 - 12:30 Konferencja: Geriatria w medycynie tybetańskiej: jak starzeć się w zdrowy sposób i opieka nad osobami starszymi – webcast.

17.01, czwartek
20:00 - 21:30 Konferencja: Śmierć według medycyny tybetańskiej – webcast.

20.01, niedziela
20:30 - 21:30 Zakończenie Tygodnia Kultury Tybetańskiej – webcast (jeszcze nie potwierdzony).

Dostęp z www.shangshunginstitute.net/webcast/
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 15– 25.02 odbędzie się webcast otwarty retritu praktyki Mandarawy z Czögjalem Namkhai Norbu na Teneryfie.

Plan webcastu:
15.02, godz. 18:00 – 20:00,
16.02 – 25.02, godz. 11:00 – 13:00.
Być może webcastowanych będzie więcej sesji. Informacje podane zostaną wkrótce.

Dostęp do webcastu ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Wspólnota Dzogczen w Polsce zaprasza na praktykę przekazu naturalnego stanu Dzogczen.
Przekaz odbędzie się 25.02.2013 o godzinie 04 nad ranem, w rocznicę wielkiego mistrza Dzogczen Garaba Dordże.
Można go otrzymać przez internet, samemu, wpisując link http://www.shangshunginstitute.net/webcast/video.php bądź wspólnie w warszawskim ośrodku Wspólnoty przy ul. Drużynowej 3/1A (Stary Mokotów, blisko stacji metra “Racławicka”).
W ośrodku odbędą się też wyjaśnienia do praktyki w niedzielę 23 lutego o godzinie 20.00. Osoby chcące otrzymać przekaz po raz pierwszy proszone są o wysłuchanie wyjaśnień.
Rocznica wielkiego mistrza Dzogczen Garaba Dordże, a także założyciela Bonu wielkiego mistrza Sieraba Miwoche przypada na pierwszą pełnię pierwszego miesiąca roku tybetańskiego. Jest to także specjalny dzień Buddy Siakjamuniego, kiedy zamanifestował wiele cudów jak i rocznica Marpy. Dlatego jest to specjalny dzień dla buddystów i bonpów a zwłaszcza dla praktykujących nauki Dzogczen.
W tym specjalnym dniu o 8.00 czasu Oddijany Chogyial Namkhai Norbu udzieli przekazu Gurujogi razem ze specjalną praktyką związanego z rocznicą Garaba Dordże. W ten sposób przekaz będzie żywy, ponieważ przekaz jest poza odległością. Rinpocze udzieli przekazu ludziom na całym świecie praktykującym w tym samym czasie, przez co będąc w przekazie otrzymają go. Ta praktyka powinna odbyć się o określonej godzinie z waszymi siostrami i braćmi wadżry, a jeżeli to nie możliwe - samemu. W Polsce odbędzie się o godzinie 04.00 rano.

Wprowadzenie do stanu wiedzy, ktore przekazuje Mistrz uczniowi moze byc slowne, symboliczne albo bezposrednie. To, co czyni nauki Dzogczen wyjatkowymi jest przekaz bezposredni, inaczej zwany bezposrednim wprowadzenieniem. W bezposrednim wprowadzeniu Mistrz i uczen znajduja sie w pierwotnym stanie w tym samym momencie poprzez doswiadczenie zwiazane z cialem, mowa lub umyslem. Poprzez moc doswiadczenia, uczen jest w stanie odkryc swoj prawdziwy stan. Nowe osoby, ktore chca wziasc udzial w bezposrednim wprowadzeniu powinny naprawde byc zainteresowanymi naukami Namkhai Norbu Rinpocze i powinny starac sie otrzymywac jego nauki w przyszlosci.
Czogjal Namkhai Norbu daje bezprosrednie wprowadzenie trzy razy do roku, podczas rocznicy Garaba Dordze, Padmasambhawy i Adzoma Drukpy. W celu umozliwienia tego osobom, ktore nie moga uczestniczyc w retricie (grupowym odosobnieniu z Rinpocze) bedac na miejscu, mozna takie bezposrednie wprowadzenie otrzymac na zywo poprzez internet. Jesli nigdy nie uczestniczyles w bezposrednim wprowadzeniu, lub tez pragniesz odnowic swoje doswiadczenie tego, bardzo mocno zalecane jest aby wziasc udzial w wyjasnieniach do tej praktyki, aby moc owe wprowadzenie uzyskac.
Nowe osoby, ktore chca wziasc udzial w Swiatowym Przekazie powinny byc naprawde zainteresowane naukami Dzogczen, ktorych udziela Namkhai Norbu Rinpocze i ktore sa praktykowane w naszej sandze na calym swiecie, we Wspolnocie Dzogczen (Dzogchen Community). Takie osoby powinny rowniez postarac sie otrzymac nauki od Namkhai Norbu Rinpocze osobiscie w przyszlosci.

http://www.dzogczen.pl
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Lekshey
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 01, 2013 13:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dawno temu

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: Lekshey »

WITAM
E MA HO
czy na wyjaśnienia do praktyki w gompie oraz na sam przekaz/praktykę naturalnego stanu Dzogczen trzeba się wcześniej zapisywać? oraz czy podobnie jak web casty będzie podczas samego przekazu tłumaczenie na polski ?
czy poza wysłuchaniem wyjaśnień należy się jakoś przygotować do przyjęcia samego przekazu ?
Na ile praktyka i sama inicjacja Guru Jogi w Dzogczen różni się od analogicznej praktyki Guru Jogi np. w Kagju na którą np. podczas medytacji we Wrocławiu z J.Ś. Gyalwang Drukpą składały się:
-Szlachetna modlitwa do 8 Dzierżawców Pomyślności
-Schronienie
-Cztery niezmierzone myśli
-Medytacja i recytacja Wadzrasattwy (super tłumaczenie na język polski!!)
-Ofiarowanie Mandali
-Mahamudra Guru Yogi
-Cztery Dharmy Gampopy
-Dedykacja zasługi
-Końcowe modlitwy w intencji J.Ś
pozdr
Lekshey
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Jesli chcialbys sie wybrac na wyjasnienia do praktyki to jak najbardziej zadzwon lub daj znac na maila ze chcialbys uczestniczyc, nie to zeby trzeba bylo sie zapisywac bo kolejek to raczej nie ma :) ale zawsze dobrze jest dac znac wczesniej. Btw w ponizszym poscie jest maly blad, wyjasnienia odbeda sie 24 lutego w niedziele. Tlumaczenia nie bedzie bo raczej nie ma czego tlumaczyc, to znaczy wieszosc tekstu praktyki jest w sanskrycie plus tybetanskie wstawki, ale wiadomo tego sie nie tlumaczy na biezaco tylko podaza za znaczeniem. Do samego przekazu natomiast nalezy sie natomiast przygotowac tak, ze otrzymawszy wczesniej wyjasnienia i rozwiawszy watpliwosci, nalezy sie owej praktyki nauczyc w miare nauczyc, nie zeby na pamiec ale tak by wiedziec co sie dzieje, by pozniej, juz w czasie samej praktyki wszystko wykonac poprawnie i miec ta szanse na rozpoznanie natury umyslu. Na ile owa praktyka sie rozni od Guru Jogi ktora opisales to nie wiem bo po prostu nie znam, ale jest to praktyka w miare krotka i mniej wiecej sklada sie ze wstepu, rozwiniecia i zakonczenia :) czyli przyjecia schronienia i rozwiniecia bodhiczitty, samej zasadniczej praktyki GJ pod koniec ktorej Rinpocze wprowadza w naturalny stan umyslu oraz krotciotkiej dedykacji zaslugi plus pare innych rzeczy jak na przyklad krotkie inwokacje ale to juz wszystkiego bys sie dowiedzial na miejscu. Tutaj jest kontakt do gompy warszawskiej http://www.dzogczen.pl/namdagling.html
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 8 – 15.03 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Tashigar Norte, którego tematem będą nauki Zhinas (Shine) związane z serią Longsal Ati Gongpa Ngosprod.

Plan webcastu:
8.03, godz. 21:30 – 23:30,
9.03 – 15.03, godz. 15:30 – 17:30.
Dodatkowo:
11.03, godz. 22:00, ganapudża (nów).
14.03, godz. 22:00, ganapudża na zakończenie retritu.
Dostęp do webcastu ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Ze względu na niestabilne połączenie internetowe w Tashigar Norte, przy pojawiających się problemach z odbiorem obrazu i dźwięku, należy rozważyć użycie starego systemu webcastu: http://icecast.ylon.net/

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 22 – 28.03 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Tashigar Sur, którego tematem będzie Simhamukha, nauki pochodzące od Ayu Khandro.

Plan webcastu:
22.03, godz. 20:30 – 21:30,
23.03 – 28.03, godz. 14:00 – 16:00.
Dodatkowo:
22.03, godz. 21:30, Krótka Ganapudża (dzień Guru Rinpoche).
27.03, godz. 20:30, ganapudża na zakończenie retritu (pełnia).
Dostęp do webcastu ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.shangshunginstitute.net/webc ... lation.php
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 19 – 21.04 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Tashigar Sur, którego tematem nauki z Tantry Dra Thalgyur.

Plan webcastu:
- 19.04, godz. 23:00 – 01:00,
- 20.04 – 21.04, godz. 17:00 – 19:00.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.shangshunginstitute.net/webc ... lation.php
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 27 – 28.04 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Meksyku, którego tematem nauki Longsal Ati Nadzer: Wprowadzenie do pierwotnego stanu – najważniejsze punkty Ati Jogi.

Plan webcastu:
- 27.04,
- godz. 00:00 – 02:00,
- godz. 17:00 – 19:00,
- godz. 23:00 – 01:00.
- 28.04,
- godz. 01:30, Krótka Ganapudża,
- godz. 17:00 – 19:00.

Oprocz nauk 26 kwietnia, o godz. 02:30 (rano, czas polski) odbędzie się otwarty webcast wykładu Czogjala Namkhai Norbu: “Rzeczywisty stan jednostki, Dzogczen”.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.shangshunginstitute.net/webc ... lation.php
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 1 – 2.06 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Nowym Jorku, którego tematem nauki Longsal Atii Gongpa Ngosprod (Wprowadzenie do stanu Ati serii nauk Longsal).

Plan webcastu:

- 01.06,
- godz. 01:00 – 03:00 (w nocy),
- godz. 16:00 – 18:00,
- godz. 22:00 – 24:00.
- 02.06,
- godz. 16:00 – 18:00.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Webcasty dostępne są już z polskim tłumaczeniem (zakładka Translation, strumień POLISH TRANSLATIONS).
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 7 – 12.06 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Tsegyalgar East, którego tematem nauki Khordas Rangdrol.

Plan webcastu:
- 07.06,
- godz. 23:00 – 01:00,
- 08.06,
- godz. 16:00 – 18:00,
- od godz. 22:30 (ganapudża, a następnie tybetańskie piosenki i tańce),
- 09.06,
- godz. 16:00 – 18:00,
- 10.06,
- godz. 16:00 – 18:00,
- 11.06,
- godz. 16:00 – 18:00,
- od godz. 22:30 (ganapudża, a następnie tybetańskie piosenki i tańce),
- 12.06,
- godz. 16:00 – 18:00.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

Chögyal Namkhai Norbu will teach from what is considered to be the most important of all Dzogchen texts. Dra Thalgyur (sgra thal ‘gyur) is the abbreviated title of the Dzogchen Upadesha Tantra named rin po che 'byung bar byed pa sgra thal 'gyur chen po'i rgyud. Guru Garab Dorje re-transmitted this tantra about 300 years before Jesus was born.

The Dra Thalgyur has 6 chapters with a total of 168 questions & answers in about 200 folios. These questions include everything we always wanted to know about Dzogchen but did not know how to ask. It is the most important Dzogchen text but it is very difficult and condensed. During a period of about 3 years, Chögyal Namkhai Norbu edited 2 editions of Vimalamitra's commentary on the Dra Thalgyur. Korde Randrol ('khor 'das rang grol) means the self-liberation of samsara and nirvana. We are very fortunate that Chögyal Namkhai Norbu will transmit these profound teachings in this "open to everyone" webcast !!!
Jim Valby
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 28.06 – 05.07 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Kunsangar North, którego tematem będzie praktyka Zielonej Tary.

Sesje nauk:
- 28.06,
- godz. 15:00,
- 29.06 – 05.07,
- godz. 08:00 – 10:00.

Dodatkowo:
- 02.07,
- godz. 10:30, ganapudża,
- 04.07,
- godz. 15:00, ganapudża,
- godz. 16:00, aukcja.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 18.07 – 26.07 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Kunsangar South, którego tematem będzie Inwokacja Samantabhadry.

Przekaz Gurujogi z okazji rocznicy urodzin Guru Padmasambhawy:
- 18.07,
- godz. 5:00 (rano).

Sesje nauk:
- 19.07,
- godz. 15:00 – 17:00,
- 20.07 – 26.07,
- godz. 09:00 – 11:00.

Dodatkowo:
- 22.07,
- godz. 11:30, ganapudża (pełnia),
- 25.07,
- godz. 16:00, ganapudża na zakończenie retritu i inne aktywności.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 16.08 – 23.08 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Merigar East, którego tematem będzie “Man-ngag Tag-drol Tantra”, drogocenna terma Rigdzina Cziangcziub Dordże.

Sesje nauk:
- 16.08,
- godz. 16:00 – 17:30,
- 17.08 – 23.08,
- godz. 09:00 – 11:00.

Dodatkowo:
- 16.08,
- godz. 17:30-18:00, Krótka Ganapudża (dzień Guru Padmasambhawy),
- 21.08,
- godz. 11:30-12:00, Krótka Ganapudża (pełnia),
- 22.08,
- godz. 16:00-19:00, praktyka Średniego Tunu i inne aktywności.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php

Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast

Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 30.08 – 01.09 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Berlinie, którego tematem będzie “Ewolucja Ati Jogi”.

Sesje nauk:
- 30.08,
- godz. 17:00 – 19:00,
- 31.08,
- godz. 10:00 – 12:00,
- godz. 17:00 – 19:00,
- godz. 19:30, Krótka Ganapudża.
- 01.09,
- godz. 10:00 – 12:00.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast
Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 06.09 – 13.09 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Merigar West, którego tematem będzie “Zhilam Drasbui Nadyig”, terma Rigdzina Changchuba Dorje.

Sesje nauk:
- 06.09,
- godz. 17:00 – 19:00,
- 07.09 – 13.09,
- godz. 10:00 – 12:00.

Dodatkowo:
- 12.09,
- godz. 16:30, ganapudża.
Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast
Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 28 – 30.09 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Merigar West, którego tematem będą nauki Namchos Zhitro.

Plan transmisji:
- 28.09,
- godz. 16:00 – 18:00, wprowadzenie do nauk i praktyki Namchos Zhitro, przekaz Ati Gurujogi,
- godz. 19:00 – 21:00, tańce i piosenki tybetańskie.
- 29.09,
- godz. 10:00 – 12:00, nauki Namchos Zhitro i praktyka Jyangchog w intencji zmarłych,
- godz. 16:00 – 17:00, wspólna praktyka Jyangchog w intencji zmarłych,
- godz. 17:30 – 18:00 , Krótka Ganapudża z okazji Dnia Dakini. Loteria.
- godz. 18:30 – 21:00, tańce i piosenki tybetańskie.
- 30.09,
- godz. 10:00 – 12:00, porady dotyczące praktyki w życiu codziennym. Tridlung drugorzędnych praktyk. Retrit zakończy się praktyką Ati Gurujogi oraz dedykacją.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast
Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 10 – 15.10 odbędzie się webcast retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Barcelonie, którego tematem będą nauki Khyung-chen Kha-ding Shri Simhy.

Plan transmisji:
- 10.10,
- godz. 17:00 – 19:00, wprowadzenie do nauk, przekaz Ati Gurujogi.
- 11.10,
- godz. 17:00 – 19:00, po wspólnej Ati Gurujodze wyjaśnienia nauk Khyung-chen Kha-ding.
- 12.10,
- godz. 10:00 – 12:00, po wspólnej Ati Gurujodze wyjaśnienia nauk Khyung-chen Kha-ding.
- 13.10,
- godz. 10:00 – 12:00, po wyjaśnieniach dotyczących Przekazu, Bezpośrednie Wprowadzenie do stanu Ati.
- 14.10,
- godz. 10:00 – 12:00, po wspólnej Ati Gurujodze wyjaśnienia nauk Khyung-chen Kha-ding,
- godz. 16:00 – 19:00, ganapudża z okazji dnia Guru Rinpocze.
- 15.10,
- godz. 10:00 – 12:00, nauki dotyczące praktyki w życiu codziennym. Tridlung drugorzędnych praktyk. Retrit zakończy się praktyką Ati Gurujogi oraz dedykacją,

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast
Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
dzo
konto zablokowane
Posty: 198
Rejestracja: pt lip 26, 2013 08:29
Płeć: mężczyzna
Tradycja: ateizm

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: dzo »

polska translacja jest nieaktywna.
dziala tylko japonska, chinska i hiszpanska
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

dzo pisze:polska translacja jest nieaktywna
Tak, ostatnio cos w kratke, trwaja prace nad koordynacja.


W dniach 5 – 9.12 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w DamlingGar poświęcony praktyce Mandarawy.

Wstępny plan transmisji:
- 5.12,
- godz. 18:00 – 20:00, wprowadzenie do nauk tego retritu oraz praktyki chüdlen,
- 6.12,
- godz. 11:00 – 13:00, esencjonalna inicjacja (donwang) Mandarawy, instrukcje do praktyki,
- godz. 18:00 – 19:30, intensywna praktyka Mandarawy z chüdlen,
- 7.12,
- godz. 11:00 – 13:00, instrukcje Srogthig Tsalung Mandarawy i krótka praktyka Mandarawy,
- godz. 18:00 – 19:30, intensywna praktyka Mandarawy z chüdlen,
- 8.12,
- godz. 11:00 – 13:00, instrukcje jak wykonywać praktykę Mandarawy w krótszy sposób oraz wspólna krótka praktyka Mandarawy,
- godz. 18:00 – 19:30, intensywna praktyka Mandarawy z chüdlen,
- 9.12,
- godz. 11:00 – 13:00, Ganapudża Mandarawy z chüdlen.

Dostęp ze strony: http://www.shangshunginstitute.net/webcast/index.php
Szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://www.shangshunginstitute.net/webcast
Polskie tłumaczenie w zakładce Translation, strumień POLISH TRANSLATION.

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 24 – 28 stycznia odbędzie się webcast otwarty “Spotkania by śpiewać i tańczyć” w Dzamling Gar. W programie:

24.01,
- 18:00, słowa wprowadzenia od Rinpocze na temat tego wydarzenia,
25.01,
- 18:00, występ pieśniarzy i tancerzy z całego świata.
26.01,
- 16:00 – 17:30, warsztaty nowoczesnych tańców tybetańskich prowadzone przez naszych lokalnych ekspertów,
- 18:00, Rinpocze opowie o tybetańskich pieśniach i tańcach.
27.01,
- 16:00 – 17:30, warsztaty nowoczesnych tańców tybetańskich prowadzone przez naszych lokalnych ekspertów,
- 18:00, śpiewy i tańce nowoczesnych utworów tybetańskich z Rinpocze.
28.01,
- 16:00 – 17:30, warsztaty nowoczesnych tańców tybetańskich prowadzone przez naszych lokalnych ekspertów,
- 18:00, pokaz tradycyjnych pieśni i tańców tybetańskich przez Tobgyala, Tseringa i Sithara.

Dostęp i szczegółowe informacje na stronie: http://webcast.dzogchen.net

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 6 i 11 lutego odbędzie się webcast otwarty konferencji z udziałem Chögjala Namkhai Norbu:

- “Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kultury tybetańskiej”, 06.02, godz. 20:00 – 22:00,
- “Sztuka w kulturze tybetańskiej”, 11.02, godz. 17:00 – 21:00,

Dostęp oraz szczegółowe informacje na stronie: http://webcast.dzogchen.net

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 07.03 – 11.03 odbędzie się webcast otwarty retritu Ati Jogi z Czögjalem Namkhai Norbu w Dzamling Gar (Teneryfa).

Sesje nauk:
- 07.03,
- godz. 18:00 – 20:00,
- 08.03 – 11.03,
- godz. 11:00 – 13:00,

Dostęp oraz szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://webcast.dzogchen.net/

------------------------------

http://www.dzogczen.pl/
http://www.melong.com/pl.html
http://www.youtube.com/user/DzogchenTV
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: pawel »

16 marca o 4 rano wprowadzenie, 15 o 12 w południe wyjaśnienia - rocznica Garaba Dorje
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Namkhai Norbu Rinpocze - webcasty

Nieprzeczytany post autor: ethan »

W dniach 24.04 – 30.04 odbędzie się webcast otwarty retritu z Czögjalem Namkhai Norbu w Merigar West (Włochy), którego tematem będzie “Upadesia 25 Przestrzeni”

Sesje nauk:
- 24.04,
- godz. 17:00 – 19:00,
- 25.04 – 30.04,
- godz. 10:00 – 12:00.

Dodatkowo 26.04 o godz. 17:00 Mistrz zaprezentuje swoją nową książkę “Świątynia Wielkiej Kontemplacji: Gompa Merigar” (webcast otwarty).

Dostęp oraz szczegółowe informacje na temat retritu wraz z jego aktualnym planem znajdziecie na: http://webcast.dzogchen.net
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”